בואי לקרוא על עבודה בתפקיד אופר בארצות הברית! לחצי כאן לפרטים...
אופר בארה"ב – כל המידע למי שרוצה להיות אופר בארצות הברית
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
חיפוש באתר
יצירת קשר
מאמרים אחרונים

להיות אופר הארצות הברית

Hebrew
תאריך: 13/08/2014 11:59   

המונח אופר פירושו בצרפתית "שווה ל", דבר המרמז על מעמדה השווה של האופר למעמדם של בני המשפחה המארחת. אופר הינה אישה או נערה בגילאי 18 עד 26, המתגוררת בבית המשפחה המארחת, לרוב ביחידה נפרדת משלה ומטפלת בילדי המשפחה תוך ביצוע כל המטלות היומיומיות שמשתמעות מכך, כגון הסעת הילדים לבתי הספר ולחוגים, הלבשתם, רחיצתם, השכבתם לישון, עזרה בשיעורי הבית, בישול ארוחות, כביסות וכדומה.

מרבית המשפחות בארצות הברית המעסיקות אופר ישראלית, הן משפחות יהודיות אמידות, אשר מחפשות מטפלות ישראליות, בכדי שילמדו את הילדים עברית ויסייעו להם בידיעת השפה או משפחות ישראליות שחיות בארצות הברית, אשר רוצות לשמר את התרבות הישראלית ואת ערכי היהדות.

מהם תנאי העסקה?

שעות העבודה של אופר משתנות ממשרה למשרה, אך לרוב נעות בין 30 ל- 45 שעות שבועיות, המוגדרות וחופפות לתנאי העבודה הנהוגים בארצות הברית ושכרן בשנה הראשונה, נע בין 700 ל- 1000 דולר בחודש.

מלבד זאת, המשפחה המארחת משתתפת בהוצאות כרטיסי הטיסה ומסייעת בהוצאת ויזה ואשרת עבודה מסודרת. המשפחה מממנת גם ביטוח רפואי הכולל ביטוח אישי וביטוח תאונות ובמידה והאופר נדרשת להשתמש ברכב, אז ישולמו עבורה גם דמי אחזקה, ביטוח רכב והוצאות דלק ובנוסף מכשיר טלפון נייד.

קיראו בהרחבה את המדריך להוצאת רשיון נהיגה בינלאומי

האופר זכאית ל- 14 ימי חופשה בתשלום וכמו כן היא רשאית לקבל מלגת לימודים הכוללות חמש שעות שבועיות, אותם היא יכולה לשלב במהלך תקופת עבודתה ולנצל לטובת קורסים בתחומים שונים וכן מימון ימי השתלמות.

חברות השמה מסוימות אף מציעות לאופר טיול בארצות הברית, אשר יתבצע עם סיום תקופת העבודה, עד לפרק זמן של כחודש ימים.

עבודת האופר היא עבודה חוקית אשר נמצאת תחת פיקוח הממשל הפדראלי האמריקאי ומאושרת על ידי שגרירות ארצות הברית בישראל.

למשתתפות בתוכנית יש מעמד חוקתי זהה לזה של כל עובדת אחרת בארצות הברית, הכולל ויזת עבודה, כרטיס ביטוח לאומי ותנאים סוציאליים הולמים.

הדרישה היא לנשים בעלות אוריינטציה חינוכית, אשר באמתחתן שתים עשרה שנות לימוד ולעיתים ידרשו גם ניסיון והמלצות. על המועמדות לשלוט בשפה האנגלית ברמה סבירה ולהחזיק ברישיון נהיגה בר תוקף.

איך מתחילים ולאן פונים? אופר ארהב

למשרת האופר ניתן להגיע דרך סוכנויות המחזיקות במאגר הצעות עבודה בארצות הברית.

סוכנויות אלו מציעות לבנות אשר פונות אליהן גם הדרכה, ייעוץ, סיוע בהוצאת ויזת עבודה וליווי לכל אורך התהליך.

קיראו גם על: אפשרויות עבודה לסטודנטים בחו"ל

המועמדות נדרשות למלא טפסים בשפה האנגלית ולעבור ראיון עבודה בסוכנות, שלאחריו יוצעו למתאימות מקומות עבודה הרלוונטיים עבורן.

מתוך המשפחות אשר מוצעות לה, האופר תוכל לבחור את המשפחה המתאימה לה ביותר וזאת על פי העדפותיה האישיות. זמן ההתאמה והשיבוץ ימשך בין חודשיים לשלושה חודשים.

המשפחה המארחת תקבל את האופר לחיקה כבת משפחה שוות מעמד לשאר דיירי הבית. האופר מוזמנת להשתתף בארוחות חג ובאירועים משפחתיים.

כמו כן חברות ההשמה משתדלות לשבץ מספר אופריות בשכונות קרובות זו לזו, כך שבמהלך תקופת העבודה ייהנו העובדות גם מחיי חברה ומקשרי חברות ארוכי טווח.

לחצו כאן לכל אפשרויות העבודה בחו"ל

מכיוון שמדובר בהתחייבות לעבודה הנמשכת כשנה רצופה, זאת כמובן למעט ימי החופשה ומכיוון שהאופריות מבלות את פרק הזמן הזה הרחק ממשפחתן, לרוב תוצמד עובדת סוציאלית אשר תדאג אחת לחודש להתעדכן במצבן והיא גם תיזום מפגשים חברתיים אליהם יוזמנו האופריות הגרות באזור.

יש לציין כי האופר המתגוררת בבית המשפחה, נחשפת לחוויה האמריקאית באופן מלא וישיר ולכן גם חווה ולומדת ממקור ראשון על התרבות האמריקאית. בתום השנה הראשונה, תוכל האופר לשוב לביתה או לבחור ולהישאר לשנה נוספת.

קיראו גם על: אפשרויות עבודה באוסטרליה

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור