רוצה לדעת איך משיגים אשרת עבודה לארצות הברית? לחצו כאן לפרטים...
אשרת עבודה לארה"ב מעניינת אותך?
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
חיפוש באתר
יצירת קשר
מאמרים אחרונים

אשרת עבודה לארצות הברית

Hebrew
תאריך: 21/12/2014 12:35   

עבודה בארה"ב הינה משאת נפש של רבים. האפשרות להתקדם בקריירה או לשפר את רמת ההכנסה היא מניע מרכזי של המבקשים לעבוד בארה"ב.

חשוב לדעת שרשויות ההגירה האמריקאיות קשוחות מאוד ואינן סלחניות כלפי מי שעובד בארה"ב ללא אשרה מתאימה וגם כלפי מי שמעסיק עובדים כאלה.

לכן אל תנסו להיכנס לארה"ב כתיירים עם ויזה זמנית ולנצל אותה לעבודה. העונש על כך יכול להיות ביטול הויזה והזכות לקבל ויזה בעתיד, גירוש ואף מאסר.

מאיפה מתחילים? אשרת עבודה לארהב

מי שמתכוון לעבוד בארה"ב צריך לדאוג ראשית כל לאשרת עבודה ושנית, על סמך קבלת אשרת העבודה יוכל להגיש בקשה לויזת שהייה.

האשרות והויזות הן זמניות, ניתנות לתקופה מוגבלת ותחת תנאים מגבילים. אם מדובר במשפחה, יש לדאוג לויזות שהייה לכל בני המשפחה.

למידע נוסף: עבודה לא חוקית בארה''ב

מה הם התנאים לקבלת אשרת עבודה?

התנאי הראשון לקבלת אשרת עבודה בארה"ב הינה אישור מחלקת ביטחון פנים של שרותי האזרוח וההגירה האמריקאים (USCIS).

אישור זה יינתן באם נמצא שהמבקש לעבוד בארה"ב איננו מהווה סיכון בטחוני או סיכון אחר למדינה, הסכמה זאת נקראת הודעת פעולה (797-I).

לאחר קבלת הסכמת ה- USCIS יש להגיש בקשה לאשרת עבודה ספציפית אחת מתוך 5 קיימות: H,L,O,P,Q, ורק לאחר מכן ניתן להגיש בקשה לויזת שהייה בארה"ב לעובד ולמשפחתו.

איזה אשרות קיימות?

עובד מיומן (H)

יש לכם מיומנות ייחודית ורוצים אתכם? כאשר מעסיק מעוניין בכם, בשל מיומנות מיוחדת שיש לכם, כמו תכנות בשפה שכבר אף אחד לא מכיר או יכולת נדירה לפתור בעיות כלשהם, ויזת H זה הפתרון הנכון.

במהלך הגשת הבקשה, תידרשו להציג את יכולותיכם באמצעות אישורי השכלה וניסיון עבודה תואמים. הוויזה הינה זמנית, אינה מיועדת להגירה וכנגד מעסיק שהגיש עבורכם בקשה לסטטוס עובד זמני בטופס 129-I.

לקריאה נוספת: אלו אפשרויות תעסוקה בחו''ל עומדות בפני אקדמאי?

עובד המשנה מיקום עבודה במסגרת החברה (L)

הציעו לכם רילוקיישן? חברות בינלאומיות מהוות מנוע צמיחה חשוב בכלכלת ארה"ב. באופן טבעי חברות בינלאומיות נדרשות לנייד עובדים ולארה"ב יש אינטרס לתמוך בכך.

הוויזה הנ"ל בעלת תוקף זמני ואינה מיועדת להגירה, אלה לספק את צרכיהם של החברות. באמצעות טופס 129-I, החברה שבה אתם עובדים והמעוניינת לנייד אתכם, מגישה בקשה לויזת L  שמהווה אישור לעבוד בארה"ב, בסניף או כל גוף משפטי או עסקי וציבורי הקשור לחברה.

אדם בעל כישורים מיוחדים (O)

אתם יחידים ומיוחדים בתחומכם, אם זה בתחום המדעים או אמנות, אתם אנשי חינוך המעניקים השראה רבה, אנשי עסקים מבריקים, כוכבי ספורט, או בתעשיית הטלוויזיה והקולנוע. ארה"ב מעוניינת בכם, הוויזהO  כוללת אתכם ואת אנשי הצוות שלכם הדרושים.  

ויזת 1-O ניתנת עבור אירוע מסוים, כמו סדרת הופעות מוזיקליות, אומנותיות, או הרצאות בכנס מדעי. בשונה מויזת O, וויזת 1-O מוגבלת לאדם יחיד.

ספורטאים, אמנים, או בדרנים מקצועיים (P)

אנשי בידור וספורט - אמריקה אוהבת אתכם, שלשה סוגי ויזות ממתינות בשבילכם.

  • P-1 אישור כניסה לארה"ב לאנשי בידור וספורט ואנשי ציוותם. הוויזה לאמנים מיועדת לאירוע מסוים ולזמן קצר. ספורטאי לעומתם יכול לשהות בארה"ב עד 5 שנים וקבוצת ספורט לחצי שנה.
     
  • 2-P ויזת חילופי מבקרים מאפשרת כניסה לארה”ב לאמן או בדרן, בודדים ולהקות, השותפים בתוכנית חילופי מבקרים בין ארגונים מקומיים ועמיתיהם האמריקאים.
     
  • 3-P אתם אנשי בידור והאמנות שלכם היא בעלת ביטוי תרבותי ייחודי, כמו תיאטרון יידיש, או כל דבר אחר יוצא דופן, אתם מוזמנים לארה"ב עם ויזת 3-P. הופעות או הוראה על ידי אמן יחד, בדרן או להקה.

מבקרים במסגרת חילופי תרבות בינלאומיים - (Q)  

ארה"ב מעוניינת בהפריה תרבותית הדדית. אתם משתתפים בתוכנית חילופי מבקרים בינלאומית בנושאי תרבות, המיועדת להוראה, תעסוקה, וחשיפה תרבותית משני צדי המתרס.

משקיעים – (2-E)

להיות קרובים לעסקים שלכם. ויזה אשר מאפשרת למשקיעים לחיות ולעבוד בארה"ב על מנת להיות קרובים יותר להשקעותיהם. ויזה זאת עדיין בתהליכי הטמעה.

למידע נוסף: מדריך לפתיחת חשבון בנק בארה''ב

משאושרה אשרת העבודה שלכם מסוג H, L, O, P, או Q, עליכם להגיש בקשה לויזה כדי להיכנס לארצות הברית ולשהות בה. כמובן שיש לארגן ויזה עבור עצמכם ועבור בני משפחתכם כנהוג בכל סוגי הויזה האחרים.

הויזה המבוקשת הינה ויזת שהייה לצרכי עבודה וניתנת לפרק זמן מוגדר בהתאם לחוזה העבודה שעליו מתבססת אשרת העבודה שניתנה לעובד.

כעת כל שנותר הוא לארוז את המזוודות ולצאת לדרך – בהצלחה!

לקריאה נוספת: כל הדרכים לקבלת גרין קארד
 

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור