בשנים האחרונות ניתן להיתקל יותר ויותר בתופעה המכונה "בריחת מוחות מהארץ". אפשרויות התעסוקה בחו"ל עבור ישראלים רבות ומגוונות. צעירים וחסרי ניסיון יכולים למצוא פרנסה בחו"ל בשכר טוב יותר מבארץ. להמשך קריאה לחץ/י...
בריחת מוחות מהארץ - מעבר ישראלים לעבוד בחו"ל
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
חיפוש באתר
יצירת קשר
מאמרים אחרונים

בריחת מוחות מהארץ - מעבר ישראלים לעבוד בחו''ל

Hebrew
  

בשנים האחרונות ניתן להיתקל יותר ויותר בכותרות בעיתון אשר עוסקות בתופעה המכונה "בריחת מוחות מהארץ".

"בריחה" זו היא למעשה הכינוי הדרמטי של העיתונות לתהליך חברתי טבעי, בו אדם מוכשר מחפש את מזלו ופרנסתו בארץ שאינה ארץ מולדתו.

תופעה זו מתקיימת בכל מקום בעולם, וארץ ישראל איננה שונה בכך מארצות אחרות. למעשה, מדובר בתופעה שליוותה את עם ישראל מאז ומעולם, ואפילו במסורת היא נזכרת כחלק חשוב מתהליך היווצרותו והישרדותו של עם ישראל - הרי אברהם אבינו עזב את ביתו אי שם באור-כשדים כדי לעלות ארצה, ונכדו יעקב ירד עם בניו לארץ מצרים כאשר הקיום בארץ היה בלתי אפשרי.

החישוב פשוט: בעולם יש יותר הזדמנויות מבארץבריחת מוחות

גם כיום, אלפי שנים לאחר ימי המקרא ושישים וקצת שנים לאחר הקמת מדינת ישראל, תופעת "בריחת מוחות מהארץ" נמשכת.

ומדוע לא בעצם? אמנם ארץ ישראל היא הבית של כולנו ואין ספק שאין מקום נוסף כמוה בעולם, אולם הזדמנויות לא תמיד מתחשבות בגבולות גיאוגרפיים.

ישראלים מוכשרים רבים מודעים לכך, ולכן הם מחפשים תעסוקה בארצות אחרות בעולם.

בהתחשב במצב הכלכלי ההפכפך שבארץ, כמו גם במחסור באפשרויות תעסוקה עבור אנשים מוכשרים רבים מרקעים שונים, הרחבת חיפוש הפרנסה מחוץ לגבולות המדינה היא צעד טבעי, חכם ואמיץ.

רוצים לעבוד בחו"ל? קיראו את המדריך השלם לחיפוש עבודה בחו"ל

ואכן, אין זה מפליא למצוא בשנים האחרונות ישראלים רבים בגילאים ומרקעים שונים אשר מחליטים לעזוב את הארץ לתקופה מסויימת על מנת להתפרנס בחו"ל – החל מחיילים משוחררים שרוצים להרוויח יותר משכר מינימום עבור עבודות מפרכות, אקדמאים בתחילת דרכם שמעוניינים בעבודה בתחום אותו למדו אך לא מצאו אותה בארץ, וכלה במשפחות שלא מצליחות לצאת מהמינוס ומחפשות עתיד טוב יותר.

ישראלים בחו"ל: לעבוד, להרוויח, לחוות

כיום, אפשרויות העבודה בחו"ל עבור ישראלים רבות ומגוונות. צעירים וחסרי ניסיון יכולים למצוא פרנסה בחו"ל בתחומי המכירות, התיירות, עבודות הכפיים ועוד.

אולם בניגוד למשרות מקבילות בארץ, בהן השכר מינימאלי, השכר על עבודות כאלו בחו"ל תואם את ההשקעה, מאפשר רמת חיים גבוהה ואפילו יכולת לחסוך.

גם עבור אקדמאים, בעלי מקצוע ועובדים מיומנים העולם מלא אפשרויות. ארצות רבות משוועות לרופאים, אחיות, חקלאים, כלכלנים, אנשי מחשבים, אנשי עסקים, אנשי רוח והרשימה עוד ארוכה…

באשר לארצות בהן ישראלים יכולים לעבוד - תודות למוניטין הרב שצברו כעובדים חרוצים ומיומנים, בשנים האחרונות יותר ויותר ארצות פתחו את שעריהן בפני ישראלים. בין אלו ניתן לציין את ארצות אירופה, אוסטרליה וניו זילנד ואפילו ארצות הברית.

קיראו בהרחבה על: אפשרויות העבודה הקיימות בדרום אפריקה

חשוב לציין שאמנם ארצות רבות מעוניינות לקלוט ישראלים, אך קבלת אישור העבודה הוא פרוצדורה משפטית מורכבת. על מנת לבצעה כהלכה מומלץ להתייעץ עם חברות השמה בארץ, המתמחות בעבודה בחו"ל ומסייעות במציאת עבודה.

קיראו באתר ESIS על: טיפים ומידע חשוב לכל היוצאים לעבוד בחו"ל