עבודה בחו"ל - עבודה בתור דייל או דיילת אוויר מספקת אפשרות להרוויח כסף ולטייל בעולם במקביל. איפה עוד תוכלו להיות בשלוש מדינות בתוך שבוע - ולקבל על כך שכר?
לעבוד בארץ ובחו"ל - עבודה בתור דיילת אוויר
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
חיפוש באתר
יצירת קשר
מאמרים אחרונים

רוצים לעבוד כדיילי אוויר?

Hebrew
  

להיות דייל או דיילת אוויר הוא אחד המקצועות הנחשקים ביותר בשוק העבודה, משום שזוהי אחת הדרכים הנוחות ביותר לאנשים לבקר במדינות אחרות מעבר לים ללא תשלום על כרטיס הטיסה.

מדובר במקרה האידיאלי של עבודה בחו"ל - מבקרים מדינות זרות ולא מתגעגעים לבית.דייל אויר

בכדי להיות דיילי אוויר אין צורך בתואר אקדמי כלשהו, אך יש להיות בעלי הכשרה מקצועית כזו או אחרת שהיא מעבר להשכלה התיכונית. כמו כן, תעודת בגרות היא חובה.

דיילי האוויר אחראים על הנוסעים לאורך כל הטיסה. הם צריכים לדאוג שכל הנוסעים האמורים להיות על המטוס אכן עלו ושכל נוסע יושב במקום המיועד לו.

הדיילים הם גם האנשים שאליהם הנוסעים פונים בשאלות ובבקשות ותפקידם הוא להנעים על הנוסעים את הטיסה ככל שניתן.

בנוסף להשכלה, יש עוד שתי דרישות בסיסיות מאוד והכרחיות לכל מי שרוצים להיות דיילי אוויר:

  • הדרישה הראשונה היא ניסיון של שנה אחת לפחות במתן שירות מכל סוג שהוא, בין אם מדובר במלצרות ובין אם מדובר במתן שירות פרונטאלי כנציגי שירות או כנציגי שירות טלפוני.

    הניסיון הזה נדרש משום שעבודת הדיילים היא מול נוסעים שצריך להיענות לבקשותיהם בצורה נעימה ומכבדת.
     
  • הדרישה הנוספת היא ידיעת השפה האנגלית. מקצוע דיילות האוויר הוא מקצוע בינלאומי בצורה מסוימת והנוסעים שעולים אל המטוסים השונים מגיעים מכל מיני מדינות בעולם.

    על מנת שניתן יהיה לתקשר הנוסעים יש לדעת אנגלית ולעיתים שפות נוספות נחשבות גם הן יתרון. ללא הכרת השפה האנגלית לא ניתן לעבוד בתור דיילי אוויר.

לקריאה נוספת: הכנת קורות חיים לעבודה בחו"ל

תהליך המיון לעבודה בתור דייל או דיילת אוויר

במידה והמועמד עומד בדרישות הבסיסיות הללו הוא אמור להגיע למכון מיון שם מקבלת אותו ועדה לראיון ומבחנים. במידה ומדובר במעומד בעל יכולות שפה גבוהות, אשר יודע להתמודד עם הקונפליקטים המוצגים בפניו בימי ההערכה והמיון בצורה אדיבה ושירותית - הסיכוי לעבור לשלב הבא הוא גבוהה.

שתי בדיקות חשובות שעובר כל מועמד הן בדיקה ביטחונית, שהיא הכרחית למדי, ובדיקה רפואית, הנדרשת לאור התנאים שבהם דיילי אוויר צריכים לעבוד, כמו מטוס עם לחץ פנימי ועוד.

קיראו גם על: עבודה בבידוק ביטחוני

מי שעובר את שלבי המיונים מתחיל קורס שמכשיר דיילי אוויר. הקורס אורך בין שישה לשמונה שבועות ושם לומדים המועמדים את כל רזי המקצוע של מתן השירות, מידע כללי על תעופה וכן את נוהלי החברה. הקורס כולל, כמובן, גם לימוד מעשי של המקצוע, ביחד עם טיסה אמיתית אחת לפחות למען ההכשרה המקצועית והניסיון המתבקש.

ההכשרה וההעסקה

בזמן ההכשרה הדיילים כבר נחשבים לעובדי החברה והם מקבלים שכר. אמנם בזמן ההכשרה השכר הוא שכר מינימום, כ-3,500 ₪, אך לאחר תחילת העבודה הוא עולה בהדרגה ועם הזמן הוא גם מגיע לשכר הממוצע כיום במשק, שעומד על 7,500 ₪. 

דיילי אוויר יכולים לעבוד בממוצע של 75 שעות מדי שבוע ויכולים לשהות גם עד 17 ימים בחו"ל מדי חודש, כאשר הוצאות מגורים ומזון ממומנות על ידי החברה גם בחו"ל. נתיבי הטיסות משתנים, כאשר לעיתים זוהי עבודה באירופה, אך לעיתים גם עבודה במזרח - ויש לקחת זאת בחשבון.

קיראו עוד על: אפשרווית עבודה למחזיקי דרכון אירופאי

זוהי עבודה נוחה מאוד שסטודנטים רבים משלבים אותה עם לימודים אקדמיים בחו"ל או בארץ  ואף מתמידים בה גם לאחר סיום הלימודים, בשל אופיה הקוסמופוליטי המיוחד.

יוצאים לעבוד בחו"ל? קראו טיפים מועילים וחיוניים לעבודה מחוץ לארץ!