עבודה בחו"ל לדתיים ושומרי מסורת - לא לעבוד בשבת ולאכול רק אוכל כשר...
עבודה בחו"ל לדתיים - מנוחה בשבת ואוכל כשר!
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
חיפוש באתר
יצירת קשר
מאמרים אחרונים

גם לדתיים ושומרי מסורת אין בעיה לעבוד בחו''ל!

Hebrew
  

עבור בחור או בחורה דתיים / שומרי מסורת שמבקשים לגלות עולם ועדיין לשמור מצוות, מציאת עבודה בחו"ל שמתאימה לאורח החיים הדתי עלולה להיות משימה קשה, אך ממש לא בלתי אפשרית.

בכל מדינה במערב אירופה, בארה"ב ובקנדה אפשר למצוא מקומות עבודה שיתאימו גם לאלה מבניינו שאורח החחים שלהם מחייב מנוחה בשבת וקיום מצוות.

אם סיפרו לכם שלא בכל החברות מקפידים על יום מנוחה שבועי, ולא בכולן יום המנוחה הוא שבת. שלעיתים אף הסדרי המגורים הכלולים בעבודה מחייבים לישון באותו בית עם בני המין השני, וגם לא תמיד ימצא באזור סופרמרקט כשר... אז דעו שיש גם דרך אחרת!

אז מה עושים? לפניכם מספר טיפים שיעזרו לכם לארגן את העבודה המושלמת בחו"ל מבלי לפגוע באורח החיים הדתי שלכם.

עובדים ונחים ביום שבת!

ראשית, יש לפנות אל חברת ההשמה או אל המעסיק הפוטנציאלי ולסכם איתו על יום מנוחה שבועי - ביום שבת כמובן.

בחלק מהחברות יום המנוחה הוא שישי שבת ממש כמו בארץ כך שלא אמורה להיות בעיה, ועבור החברות בהן יום המנוחה הוא יום ראשון או שאין יום מנוחה כלל, תידרש שיחה מקדימה עם המעסיק.

ברוב המקרים לא אמורה להיות בעיה עם שינוי יום המנוחה השבועי, בעיקר בגלל שמדובר בטעמי דת.

לדאוג לשמירת מצוות ובעיקר - אוכל כשר

צעירים דתיים רבים מבררים טרם הנסיעה לחו"ל אודות המסעדות והסופרמרקטים הכשרים שבאזור. כמעט בכל עיר בארצות מערביות מודרניות (דוגמת ארה"ב, אנגליה, וארצות אירופה) ניתן למצוא סופרמרקט או מסעדה כשרה.

ברוב המקרים החבר'ה הדתיים קונים אך ורק אוכל כשר מהסופרמרקט הנבחר ובכך נמנעים מלאכול במסעדות לא כשרות.

ברוב המדינות שבהן עובדים ישראלים אין בעיה להשיג אוכל כשר, כאשר אנו מדברים בעיקר על המדינות הבאות:

  • אנגליה
  • ארה"ב
  • אוסטרליה
  • קנדה

סידורי שינה

כאשר נרשמים לעבוד בחו"ל, ניתן לשכור דירה באופן עצמאי או לקבל דירה עם שותפים הכלולה בהסכם ההעסקה.

במקרה ששוכרים דירה המצב פשוט בהרבה – השוכר או השוכרת הדתיים יכולים לבדוק מבעוד מועד מי השותפים איתם הם הולכים להתגורר ולוודא שאכן הם בני אותו המין.

כאשר הסדרי הלינה והמחייה כלולים בהסכם ההעסקה, יש לקבוע עם המעסיק, וכדאי אף לעגן זאת בחוזה, כי סידורי השינה יתאפשרו אך ורק עם בני אותו המין.

משרות שמתאימות לדתיים / שומרי מסורת בחו"ל

שומרי מסורת יכולים למצוא מגוון של משרות המותאמות במיוחד לתחומי העניין שלהם. לדוגמא, ניתן לעבוד בתור מורה ללימודי ארץ ישראל בקהילות יהודיות בחו"ל ובכלל, לימודי העשרה תורניים לקבוצות יהודיות ולא יהודיות, ובעלי ההכשרה יוכלו למצוא עבודה בתור משגיחי כשרות.

ניתן למצוא מגוון של עבודות המותאמות דווקא לקהל הדתי, אך החיפוש וההשמה למשרות אלו יהיה קשה יותר מאשר בעבודות הרגילות.

לסיכום, ניתן לומר כי אפשרויות ההעסקה לדתיים בכל הנוגע לעבודה בחו"ל מרובות, וכי כל בחור ובחורה דתיים יוכלו להינות מהאפשרויות שמציעה העבודה בחו"ל מבלי לפגוע באורח החיים הדתי.

נוסף על כך, ניתן אף למצוא עבודות שמתאימות במיוחד לציבור הדתי, ולעסוק בתחומי העניין של חיי היום יום, גם בחו"ל, תוך כדי הרחבת אופקים, וטיול גדול.

כל עוד מבררים מבעוד מועד את כל הפרטים ודואגים לסידורים המתאימים, ניתן לתפור את חליפת העבודה בחו"ל המושלמת עבור כל בחור ובחורה דתיים.

שומר/ת מסורת? רוצה לעבוד בחו"ל?
ליחצו כאן פנו אלינו ונסדר לכם עבודה מעולה!

גם אלה מאיתנו ששומרים על המסורת היהודית יכולים למצוא, די בקלות יש לומר, עבודה ברבות ממדינות העולם. בואו לקרוא ולדעת יותר...