הדרכה בחו"ל מעניינת אותך? ליחצו כאן וקיראו על אפשרויות עבודה בהדרכה בחו"ל...
הדרכה בחו"ל מעניינת אותך? קיראו על אפשרויות עבודה בהדרכה בחו"ל
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
חיפוש באתר
יצירת קשר
מאמרים אחרונים

הדרכה בחו''ל מעניינת אותך?

Hebrew
תאריך: 14/05/2014 12:05   

צעירים רבים רוצים לנסוע לחו"ל לזמן מה, אחרי הצבא או בתום הלימודים, להתאוורר, לעבוד קצת ובעיקר – לראות עולם.

ואולם אין זה פשוט להשיג אישורי עבודה בחו"ל, בעיקר עבור צעירים חסרי ניסיון תעסוקתי, ובדרך כלל התוצאה היא שיש לבחור בין טיול קצר (שכן הכסף נגמר בשלב כלשהו) לבין עבודה ללא אישורים – ולהסתכן במעצר ובגירוש.

מה אפשר בכל זאת לעשות כדי ליהנות מחיים בחו"ל מבלי להתפשר? כאן נכנסת לתמונה האופציה של הדרכה בחו"ל.

ישנן כמה אפשרויות של עבודה בהדרכה בחו"ל הפתוחות בפני צעירים וצעירות מישראל, כולן מאפשרות לחוות, להתנסות, להכיר אנשים ולהרוויח כסף בסביבה חדשה ומרתקת. היתרון הגדול הוא שהתפקיד מעניק למדריך ויזה באופן אוטומטי.

מהם אפשרויות העבודה בהדרכה?

מחנות קיץ לנוער

מחנות הקיץ האמריקאים – Summer Camps – הם מוסד ותיק, מפורסם ופופולרי מאוד בארה"ב ובקנדה. הסוכנות היהודית מתווכת בין צעירים ישראלים המעוניינים לשמש כמדריכים במחנות כאלה במהלך חופשת הקיץ לבין התנועות שמארגנות את המחנות.

הסוכנות גם אחראית למיין, להכשיר, לשבץ ולעקוב אחר העבודה של המדריכים, במטרה לחזק את הקשר של הנוער היהודי בתפוצות למדינת ישראל.

המדריכים נחשבים למעין שגרירים של ישראל וחלק מתפקידם הוא להעניק לבני הנוער בחו"ל טעימה מהתרבות, ההוויי והחיים בישראל.

קראו גם על: אפשרויות עבודה לסטודנטים במהלך חופשת הקיץ

המקומיים, מצדם, מעשירים את המדריכים בעולמם ותרבותם כך שהחוויה היא מעשירה ומפרה עבור שני הצדדים. בכדי להתקבל לתפקיד הדרכה במחנות קיץ יש צורך בניסיון בהדרכה, שליטה טובה באנגלית והשלמה של תהליך המיון וההכשרה. התפקיד מיועד רק לבוגרי צבא או שירות לאומי.

השהייה במחנה הקיץ, מעבר לפעילות החברתית המתקיימת בו, כוללת גם פעילויות בתחום התרבות והאמנות, כך שהמדריכים יכולים ללמד את הילדים ובני הנוער גם מוסיקה, דרמה, ריקוד, אמנות, מחנאות, ספורט, צילום, תרבות ישראלית, עברית ועוד.

הדרכת סקי

הדרכה בחול

יותר ויותר ישראלים נוסעים כיום לחופשת סקי בחו"ל, בזכות הגישה לאתרים רבים ופחות יקרים במדינות אירופה.

ואולם לימוד סקי הוא תהליך הכרחי ומאתגר, ומחסום השפה עלול לעשותו קשה במיוחד עבור מי שלא שולט באנגלית.

מדריכי סקי מוסמכים יכולים ללוות בחופשות קבוצות ישראלים המבקשים ליהנות מהספורט המושלג מבלי לשבור את השיניים (או איבר אחר חלילה).

ליחצו כאל מידע על קהילות יהודיות בחו"ל

המדריכים נדרשים לשליטה מלאה במסלולי הסקי, מזג האוויר, הפרטים הטכניים הקשורים לציוד הסקי ולהגעה ממקום למקום.

הם גם נדרשים לתת מענה לצרכים של בני גילאים שונים – מבוגרים וילדים – ולהעניק שקט נפשי ורוגע לנופשים שמגיעים למקום חדש וזר ואינם מתמצאים בהלכותיו. העבודה יכולה להיעשות עם קבוצות מאורגנות או עם משפחות הנוסעות באופן עצמאי.

הדרכת צלילה

עבודה כמדריך צלילה בחו"ל היא סוג של גן עדן: חיים במקום שמשי ויפיפה, על שפת הים, ועושים בדיוק את מה שאוהבים – ומקבלים על זה כסף.

מדריכי צלילה מוסמכים שעברו את כל הקורסים, המבחנים וההתנסויות הנדרשות, יכולים לעבוד עם ישראלים המבקשים לצלול וזקוקים למישהו שידבר בשפתם. הביקוש לכך גבוה במיוחד בתאילנד, שחופיה המרהיבים מושכים אליה ישראלים רבים בכל שנה.

הדרכת תיירים

אם אתם סקרנים, הרפתקנים, נמרצים וכריזמטים – הדרכת טיולים בחו"ל היא העבודה בשבילכם. הסמכה כמדריך תיירים פותחת דלת לאינספור טיולים וחוויות ברחבי העולם, ביחד עם מטען עשיר של ידע הסטורי, תרבותי, אדמיניסטרטיבי, גיאוגרפי ודתי.

לקריאה מורחבת: מדריך לפתיחת חשבון בנק בארה"ב

המדריך מלווה את הקבוצה בכל שלבי הטיול – הבירוקרטיים, החברתיים והחווייתיים – וזוכה להעשיר עצמו עם היכרות נרחבת ומעמיקה של ארצות, נופים, תרבויות ואנשים.  

רוצה לדעת על אפשרויות עבודה נוספות? לחץ מדריך לחיפוש עבודה

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור