עבודה בחו"ל - רוצים ליהנות משהות במזרח ובו בזמן לעשות משהו מועיל? מה דעתכם על הוראת אנגלית בסין וביפן?
עבודה בלימוד אנגלית במזרח - הוראת אנגלית בסין ויפן
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
חיפוש באתר
יצירת קשר
מאמרים אחרונים

עבודה בהוראת אנגלית במזרח - סין ויפן

Hebrew
  

רוצים להתחיל חוויה אסייתית משלכם?

בשלושים השנים האחרונות, עם ההתפתחות העולמית של התעשיה והמסחר, נוצרו קשרי כלכלה הדוקים בין ארצות המזרח בכלל וסין ויפן בפרט, לבין ארצות הברית וארצות העולם המערבי.

על מנת לעסוק בעבודה טובה בסין וביפן כיום ידיעת השפה האנגלית היא הכרח ועל כן עולה הביקוש במורי אנגלית מארצות המערב.עבודה בהוראה

למי זה מתאים

עבודה בהוראת אנגלית במזרח יכולה להתאים לכל מיש שיש לו שליטה מעולה בשפה האנגלית, ובייחוד בוגרי תואר בלימודי מזרח אסיה, אשר דוברים את השפות המקומיות.

הסיכויים הכי גבוהים להתקבל לעבודה בהוראת אנגלית במזרח הם לדוברי אנגלית כשפת אם, בעלי ניסיון בהוראת האנגלית ובעלי ידע נרחב בשפות סינית ויפנית.

גם ברמת אנגלית שאיננה שפת אם ניתן להתקבל לעבודה טובה בתחום הוראת האנגלית, אך כמובן שבמקומות עבודה פחות נחשבים השכר פוחת בהתאם.

ניתן למצוא עבודות שונות בהוראת אנגלית לארצות המזרח גם לאלו שאינם דווקא מעוניינים במעבר פיזי לצרכי עבודה ביפן או בסין. ניתן כיום ללמד מהבית באתרי אינטרנט ייעודיים להוראת אנגלית.

העבודה מתאימה לשולטים ביישומי המחשב השונים ולבעלי יכולת הקלדה מהירה בשתי השפות.

במידה והינך דובר אנגלית כשפת אם אך לא דובר את השפה, ניתן לעבוד בהוראת אנגלית לרמות גבוהות של אנגלית, מכיוון שממילא ברמות הללו אין צורך של תרגום וכל ההוראה וההסברים נעשים בשפה האנגלית בלבד.

תנאים ומיקום

בהתאם לרמת הלימוד, לניסיון המקצועי המוכח ולרמת האנגלית ושפת המקום, מתבצע חישוב השכר במקומות העבודה אליהם ניתן להתקבל בארצות המזרח.

בסין, השכר הממוצע לרמת לימוד בסיסית בבתי ספר יסודיים ותיכוניים הינו כ-100 יואן השווים לחמישים וחמישה שקלים ישראליים. בשיעורים פרטיים ניתן להרוויח כ-150 יואן לשעה ויותר.

יש דרישה באוניברסיטאות ובמכללות היפניות והסיניות למרצים בכירים לאנגלית. דרישות הקבלה למקצועות אלו גבוהות בהרבה ובהתאם השכר.

על מנת להתקבל לעבודה בהוראת אנגלית ברמה אקדמאית חייב המרצה להיות בעל תואר מוכר ברמה עולמית במקצועות החופשיים ואנגלית ספרותית ברמה אקדמית.

כמובן שבנוסף לתנאים אלו, עליו להיות בעל כישורי הוראה מוכחים וניסיון רב בתחום ההוראה האקדמית, בכל מדינה שהיא.

הכשרה לקראת העבודה

ברוב המוסדות במזרח תינתן הכשרה למתאימים ולמתקבלים לעבודה בהוראת השפה האנגלית.

בארצות כמו סין ויפן יש הקפדה יתרה על דיוק, על משמעת ועל מנטליות של יעילות, לכן גם מוצעים מסלולי הכשרה קצרים למתאימים להוראה.

מטרת ההכשרה היא להכין את המורה הן מבחינה תרבותית והן מבחינה מקצועית לקראת העבודה המיועדת בתחום ולתת לו את הכלים הדרושים להתמודד עם קונפליקטים העולים מהאוכלוסיה הייחודית בה נלמדת השפה.

הוראת אנגלית יכולה להוות מקור פרנסה רווחי ביותר גם לתושבי ארצות בהן הכלכלה חזקה יחסית כמו ישראל ואירופה וגם לתושבי סין ויפן עצמם.

לפני החלטה על עבודה בחו"ל כדאי לבצע עבודת מחקר אודות סביבת העבודה הפיזית, בין אם במקום העבודה עצמו ובין אם בחבל הארץ או העיר בה מתבצעת העבודה.

כדאי לברר גם על מגורים בקרבת מקום על מנת לחסוך בהוצאות נסיעה ובזמן יקר ולוודא כי אין אזהרות בטיחות לגבי שהות של ישראלים באיזור.

רוצים לדעת עוד? גלשו באתר וגלו עולם שלם של טיפים ומידע על עבודה בחו"ל!

למידע נוסף לקראת עבודה במזרח:

רוצים לזכות בחוויה אסייתית מלאה וגם לחוש סיפוק מהעבודה? הוראת אנגלית במזרח מציעה בדיוק אפשרות שכזו.