סיוע בהשגת אשרות שהייה לכל מדינה בעולם - ויזה לארה"ב, ויזה לקנדה, לאוסטרליה או לכל מדינה אחרת בעולם...
ויזות אשרות שהייה - ויזה לארה"ב, ויזה לקנדה אשרת שהייה
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
חיפוש באתר
יצירת קשר
מאמרים אחרונים

איך מוציאים ויזה לארה''ב? סיוע בהשגת אשרות שהייה

Hebrew
  

הכניסה לארצות הברית לתושבים זרים לצורך שהייה קצרה או ממושכת מעולם לא הייתה קלה ולאחר אסון ה-11 בספטמבר היא אף הפכה קשה ומסורבלת יותר.

אמנם ישנן לא מעט מדינות שתושביהן אינם זקוקים לאשרת כניסה לארצות הברית; שוודיה, אוסטריה, אוסטרליה, דנמרק, בלגיה, ספרד, נורבגיה, פינלנד, איסלנד, פורטוגל, שוויץ, אנגליה, איטליה, צרפת, גרמניה ולוקסמבורג הן רק חלק מהמדינות בהן ניתנת אשרת שהייה אוטומטית לשלושה חודשים.

לעומתם, תושבי הארץ נאלצים עדיין להשתרך בתורים ארוכים עם חבילת טפסים גדולה ולהמתין לריאיון שבסופו תוענק להם אשרת הכניסה המיוחלת.
 
בארצות הברית חוששים מאוד, הן מהגירה בלתי מבוקרת והן מכניסה של אנשים שכל כוונתם היא לפגוע בביטחון המדינה ובתושביה. מסיבה זו, כדי להיכנס ל"ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות" ולו לצורך טיול קצר יש להצטייד בוויזה.

את הוויזה ניתן לקבל משגרירות ארצות הברית בתל-אביב או מהקונסוליה בירושלים לאחר מילוי טפסים מתאימים וריאיון אישי.

כל תושב ישראל המעוניין להיכנס לתחומיי ארצות הברית חייב בנוסף לדרכון להצטייד גם בוויזה מתאימה אלא אם הוא בעל אזרחות כפולה ונושא עימו גם דרכון אמריקני תקני. הוויזה איננה אישור כניסה אוטומטי לארצות הברית אלא אישור הגעה בלבד שלאחריו ניתן לבעל הוויזה אישור כניסה. הוצאת ויזה

ישנם שני סוגי ויזה לארצות הברית

אשרה זמנית למי שאינם מהגרים (Nonimmigrant visas) - הוויזה הזמנית מיועדת לתקופה קצרה ולמטרת טיול, עסקים או לימודים.

אשרת הגירה (Immigrant visas) – האשרה מיועדת לתושביי ישראל המעוניינים להפוך לתושביי קבע חוקיים בארצות הברית ולזכות בכל ההטבות להם זכאים התושבים האחרים, כולל האפשרות לעבוד, לצאת ולחזור אל ארצות הברית, להשתתף בבחירות ושאר זכויות. אשרה ההגירה כוללת גם את "הגרין קארד" ("Green Card");

מדי שנה מעניקה ממשלת ארצות הברית כחמישים אלף אשרות כניסה לתחומה למהגרים ממדינות שונות באמצעות הגרלה שנערכת בחודש אוקטובר לפי אזורים שונים בעולם.

לקריאה נוספת: מידע על ארה"ב

הגרין קארד מאפשר לזוכים המאושרים לגור, לעבוד וללמוד בארצות הברית ללא הגבלה של זמן אך הוא רק שלב ראשון בהליך ממושך של השגת אשרה שרק בסופו יוכלו בעליו ליהנות מהזכייה.

כדי לקבל ויזה לארה"ב יש למלא טפסים מתאימים ולהגיע לשגרירות לצורך ראיון קצר. את הטפסים ניתן למלא באתר האינטרנט של השגרירות בכתובת: http://VisaInfo.US-Visaservices.com תמורת תשלום של 22 דולר או באמצעות סוכנויות לנסיעות המתמחות בכך. 

באתר ניתן גם לקרוא הסברים על הוויזות ועל אופן הוצאתן. השגרירות אמנם מטפלת בהנפקת הויזות בצורה יעילה ומקצועית, אך בשל הפניות הרבות כדי להגיע לפחות כחודש לפני מועד הנסיעה המתוכנן.

ויזה לקנדה 

לקנדה לעומת זאת קל הרבה יותר להיכנס לשהייה קצרה ואין צורך כלל להצטייד בוויזה. לרוב מוענקת לבאים אשרת שהייה אוטומטית של שישה חודשים, כאשר השיקול העיקרי הוא כלכלי ולא ביטחוני.

לקריאה מורחבת: מידע חשוב על קנדה

ויזות לתקופה שהייה ממושכת

כדי ללמוד בקנדה נדרשים הסטודנטים להצטייד בוויזה לסטודנט הניתנת לאחר הצגת אישור מטעם האוניברסיטה ואישור על עמידה בבחינות הכניסה ללימודים המתקיימות בקנדה.

ויזות העבודה בקנדה כוללות שני סוגים עיקריים: ויזות לזמן קצר הניתנות בעיקר לעבודה בחופשות של כמה חודשים וויזות לתקופה ארוכה הניתנות למועמדים ולבני משפחותיהם לאחר שעברו תהליך קבלה במחלקת ההגירה בקנדה.

ויזה לתקופה ממושכת ניתנת לבעלי מקצוע נדרשים בקנדה: לאחיות ועובדי סיעוד, למקצועות ההיטק ולמקצועות חופשיים אחרים.


קיראו על: אפשרויות העבודה באירופה

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
ויזת עבודה לסטודנטים בארה''ב ובכלל - עבודה בחו"ל - על ויזת עבודה לסטודנטים בארה"ב - איפה למה איך וכמה
ויזות לאוסטרליה - אילו סוגים יש ואיך מגישים בקשה - מדריך חיפוש עבודה בחו"ל - כל המידע על ויזות לאוסטרליה, כל הסוגים ואיך מגישים בקשה לויזה
הנפקת ויזה לארצות הברית - מה צריך לעשות? - עבודה בחו"ל - מידע על ויזה לארה"ב. כיצד עובד תהליך הנפקת ויזה לארצות הברית ואילו סוגי ויזות יש
גרין קארד - מגשימים את החלום האמריקאי - עבודה בחו"ל - כל מה שצריך לדעת כל גרין קארד. למה צריך את זה? מי זכאי? וגם על הגרלת גרין קרד. ליחצו לפרטים