כל המידע על סוגי החיסונים שחשוב לעבור לפני שיוצאים לנסיעה באחת מארצות העולם...
חיסונים לפני נסיעה לחו"ל – איפה מתחסנים ואילו חיסונים צריך לעשות?
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
חיפוש באתר
יצירת קשר
מאמרים אחרונים

מתחסנים לפני שטסים

Hebrew
תאריך: 22/03/2015 12:46   

כל נסיעה לחוץ לארץ, מלווה בהשקעה כספית ובתכנון מקדים, אך ככל שמדובר על יעד יותר מרוחק ואקזוטי, כך ההוצאות גדלות באופן משמעותי.

לחלות בזמן השהייה בארץ זרה, גם אם יש ביטוח רפואי מקיף, זו חוויה לא נעימה וכאב ראש גדול בלשון המעטה, במיוחד כשמדובר בחשיפה למחלות טרופיות קטלניות, אשר עלולות לגרום לנו לנזקים בלתי הפיכים. במקרים רבים ניתן למנוע הדבקויות ותחלואים, על ידי נטילת החיסון המתאים לאיזור אליו אנו נוסעים.

גם ליעד תמים לגמרי אפשר ורצוי להתחסן ואף מומלץ להתחסן גם לקראת הטיסה עצמה, כי המטוס לכשעצמו מהווה מדגרה למחלות ולוירוסים כמו שפעת, כך שחיסון נגד שפעת, כשבועיים לפני היציאה, יחסוך מאיתנו להעביר את הימים הראשונים של הטיול במיטה.

חיסוניםכאשר מדובר בילדים המצטרפים לטיול משפחתי, מומלץ שישלימו את מכסת החיסונים שלהם, בהתאם להמלצת הרופא וזאת כ- 4 עד 6 שבועות לפני היציאה.

לקריאה נוספת: טיפים חשובים לפני יציאה לעבודה בחו''ל

גם למבוגרים ביננו מומלץ לבדוק, להשלים ואו לחדש במידת הצורך, את חיסוני השעלת והטטנוס שקיבלנו בבקו"ם, אשר השפעתם פגה לאחר 10 שנים וכמו כן, אם חסרים לנו חיסונים סטנדרטיים נוספים כמו צהבת A ו- B זה הזמן להתחסן.
 
לקראת נסיעות למדינות טרופיות וליעדים במדינות עולם שלישי כמו ליבשת אפריקה, יבשת אסיה ולדרום אמריקה, מומלץ להתחסן נגד מגוון רחב של מחלות וטפילים.

בין חיסוני הרשות יכללו צהבת A ו- B, טטנוס, כלבת ועוד, אך מדינות רבות דורשות חיסוני חובה כתנאי לביקור, כדוגמת קדחת צהובה ודלקת קרום המוח. החיסונים ניתנים בהתאם ליעדים ולמשך השהות.

חיסונים לפי יעד הטיסה

 • המזרח הרחוק- צהבתA  ו- B פוליו, טיפוס הבטן, קדחת המח היפנית, מלריה, דלקת קרום המח, טטנוס.
   
 • הודו- קדחת צהובה, דלקת כבדA  ו- B במיוחד למי שמתכנן שהייה ממושכת. טיפוס הבטן, דלקת קרום המוח, דלקת מוח יפנית, כלבת, אבעבועות רוח ומומלץ לחדש טטנוס ושיתוק ילדים. מחלות נוספות- כולרה, מלריה, קדחת הדנגי, איידס.
   
 • תיאלנד- צהבתA  ו- Bטיפוס הבטן, כלבת, דלקת מח יפנית, קדחת צהובה, מחלות נוספות-מלריה, שחפת, בילהרציה, איידס.
   
 • סין- דלקת כבדA  ו- B טיפוס הבטן, חצבת, אדמת, חזרת, דלקת מוח יפנית, כלבת, טטנוס, שעלת, TBE, דיפיטריה. מחלות נוספות – שחפת, קדחת דנגי.
   
 • יבשת אפריקה- צהבתA  ו- B, פוליו, טיפוס הבטן, דלקת קרום המח, טטנוס וקדחת צהובה. מחלות נוספות- מלריה, אבולה, איידס.
   
 • מזרח אירופה- TBE Tic Born Encephalitis - וכן מומלץ להתחסן לצהבתA  ו- Bוטטנוס.
   
 • דרום אמריקה- שפעת, טיפוס הבטן, כלבת, קדחת צהובה, צהבתA  ו-B, אבעבועות רוח טטנוס. מחלות נוספות- מלריה, קדחת מלטה, קדחת דנגי.

התמודדות עם מלריה

בעולם קיימים סוגים רבים של מלריה, המועברת באמצעות עקיצת יתוש האנופלס וכתוצאה ממנה מתים בכל שנה בין מיליון לשלושה מיליון אנשים. למלריה אין חיסון, אך יחד עם זאת קיימים אמצעי הגנה פשוטים ויעילים וכן תרופות המונעות את התפרצות המלריה.

נקפיד על לבוש ארוך ושינה תחת כילה ונוודא כי בכל החלונות מותקנות רשתות, כמו כן נמנע משוטטות בשעות הלילה, שזהו זמן הפעילות של היתושים ובנוסף, נמרח בתכשירים דוחי יתושים  ונקפיד על שימוש סדיר בכדורים נגד מלריה, אשר יקטינו את הסיכוי להתפרצותה ויפחיתו את עוצמת התסמינים.

לקריאה נוספת: מה לעשות אחרי תאונה בחול

לתרופות נגד מלריה יש תופעות לוואי שונות וכמו כן יש התאים כל תרופה לזנים ספציפיים של המחלה, לכן יש להתייעץ עם רופא על מנת לבחור בתרופה הנכונה.

תרופות למניעת מלריה:

 • Mefloquine , Lariam, Mephaquine - פעם שבוע.
   
 • Malarone , Doxyllin - פעם ביום.
   
 • Primaquine - פעם ביום.

לקריאה נוספת: מדריך להוצאת רשיון נהיגה בינלאומי

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור