אתר עבודה בחו"ל - כל מה שצריך לדעת על לימודים אקדמיים בחו"ל, איפה כדאי ללמוד בחו"ל, מה ניתן ללמוד ומהם תנאי הקבלה
לימודים בחו"ל - הכל על לימודים אקדמיים בחו"ל
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
חיפוש באתר
יצירת קשר
מאמרים אחרונים

לימודים אקדמיים בחו''ל - כל מה שצריך לדעת

Hebrew
  

צעירים ישראלים המתכננים את עתידם האקדמי והמקצועי וכן סטודנטים רבים הלומדים במוסדות להשכלה גבוהה בארץ, שוקלים המשך לימודים בחו"ל.

הסיבות לכך ברורות: אתגר אקדמי בדמות לימודים בשפה זרה (בדרך-כלל אנגלית), אוניברסיטאות בעלות שם ופרסטיז'ה ברמה הגבוהה ביותר, פתיחות תרבותית אשר מקורה בחשיפה לסגנונות חשיבה שונים מאלה עליהם גדלנו, וכמובן הריגוש אשר בחיים מחוץ לגבולות ישראל.

מה ניתן ללמוד בחו"ל?

התחומים הם כמובן רבים ומגוונים. ככל, ניתן לבחור כל תחום המעניין אתכם. מדינות שונות חזקות בתחומים שונים.

כך למשל, התחום הפופולארי ביותר ללימודים בארה"ב הוא מנהל עסקים כאשר לרשות המועמדים עומדים חלק מבתי הספר לעסקים הטובים בעולם (הארוורד, אוקספורד וייל). 

מספר האוניברסיטאות בארץ קטן ומקצועות מסוימים נלמדים במספר מצומצם ביותר של מקומות, בשל חוסר ביקוש והעדר פרקטיקה מספקת לבוגרים.לימודים בחול

מכאן שסף הקבלה למקצועות מסוימים הוא גבוה במיוחד וסטודנטים רבים מוצאים עצמם מול שוקת שבורה כאשר ציון הפסיכומטרי שלהם לא הולם את תנאי הקבלה לחוג.

בחו"ל, בשל ריבוי האוניברסיטאות, תנאי הקבלה לעיתים נוחים יותר ותחומי ההתמחות מגוונים יותר.

לכן, בכדי ללמוד רפואה ווטרינריה, נהוג בישראל לנדוד בעיקר למדינות מזרח אירופה, עיצוב נהוג ללמוד במולדת הסטיילינג ובירתה – מילאנו. קולנוע, תקשורת ומשחק לומדים בדר"כ במדינות: ארה"ב ואנגליה.

תחום מדעי הרוח הינו מגוון מעט יותר מבחינת מגמותיו, כך שאת האוניברסיטה בוחרים בדרך-כלל לפי השקפותיה בתחום.

כך למשל, לימודי פילוסופיה בתחום האנליטי נעשים במדינות אנגלו-סקסיות ואילו פילוסופיה קונטיננטאלית נלמדת בעיקר בצרפת וגרמניה

קשיים בדרך

אחד הקשיים הבסיסיים עבור הסטודנטים הישראלים הוא שכר הלימוד הגבוה הנהוג באוניברסיטאות בחו"ל. כך למשל, עלותה של שנת לימודים אחת באוניברסיטה יוקרתית יכולה להגיע לחמישים אלף דולרים  (באוניברסיטה פחות מוכרת, שנה אחת יכולה לעלות גם עשרת אלפים דולרים).

הפתרון הנפוץ ביותר לקושי זה הוא מלגה. העניין הוא שהמלגות הללו מיועדות לרוב לבוגרי תואר ראשון (שגילם לא עולה על שלושים וחמש).

בקשות למלגות לארה"ב, אנגליה, צרפת, גרמניה, יפן, ספרד, אוסטרליה, אוסטריה ופינלנד יש להגיש לשגרירויות של מדינות אלה בארץ או למוסדות תרבותיים המייצגים אותן.

לכל מדינה מועד הגשה שונה המשתנה מדי שנה. השגרירות בארץ מודיעה למשרד החוץ על המועד. 

קראו על: שגרירויות ישראל בעולם

לבד מן הקושי הכלכלי קיים גם מכשול השפה כאשר הדרישה היא לרמה גבוהה של השפה המדוברת במדינה שבה מתקיימים הלימודים, או של השפה האנגלית בה לומדים בדרך-כלל.

תנאי קבלה

כאשר נרשמים לתואר ראשון, הדרישות הן ציוני בגרות גבוהים, מבחן אנגלית (IELTS  או TOEFL) ולעיתים גם מבחני כניסה. לתואר שני, הדרישה היא ממוצע של 85 ומעלה בתואר ראשון ובמקצועות מסוימים גם מבחן GMAT ומבחני אנגלית.

לקריאה נוספת: טיפים ומידע חשוב ליוצאים לעבוד בחו''ל

בכדי לזכות במלגה יש להתאמץ יותר: על הממוצע להיות גבוה במיוחד ולעיתים יש לשלוח יחד עם המסמכים גם עבודות לדוגמא.

לסיכום, לימודים בחו"ל הנם אפשריים וברי השגה. כמו כן, המכשול העיקרי בדרך ללימודים בחו"ל הם לאו דווקא תנאי הקבלה הנוקשים.

המכשול הכלכלי הוא כאמור אקוטי יותר. אז אם הכסף הוא לא הצד החזק שלכם והסיכוי לזכות במלגה אינו גבוה, כדאי למצוא במקביל גם עבודה בחו"ל או פשוט להסתפק בסמסטר אחד של לימודים בחו"ל במסגרת חילופי סטודנטים. 

החלטתם לעבור לחו"ל? קראו מספר טיפים חשובים לפני יציאה לעבודה בחו''ל

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
חולמים ללמוד רפואה בחו''ל? - פורטל עבודה בחו"ל - רוצים ללמוד רפואה בחו"ל? המאמר הבא בשבילכם! כל הטיפים שצריך לדעת לקראת לימודים בחו"ל
גם אתה יכול ללמוד בארה''ב! - פורטל עבודה בחו"ל - רוצה ללמוד בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, ארה"ב? קרא כאו סקירה בנושא לימודים בארה"ב.
לימודים בבריטניה, מעניין אתכם? - פורטל עבודה בחו"ל - מתעניינים בלימודים בלונדון, מנצ'סטר או דבלין? לחצו לקריאה על אופציות הלימודים הגבוהים באי הבריטי.