פורטל עבודה בחו"ל - מתעניינים בלימודים בלונדון, מנצ'סטר או דבלין? לחצו לקריאה על אופציות הלימודים הגבוהים באי הבריטי.
לימודים אקדמיים בבריטניה - לימודים באווירה מלכותית
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
חיפוש באתר
יצירת קשר
מאמרים אחרונים

לימודים בבריטניה, מעניין אתכם?

Hebrew
  

לימודים אקדמאיים בבריטניה - כל הפרטים

הלימודים האקדמאיים בבריטניה מהווים אפשרות טובה לישראלים המעוניינים ללמוד בחו"ל בגלל מגוון סיבות. עם זאת, יתכן ובגלל חוסר מודעות לנושא, בריטניה אינה משמשת כיעד מועדף בכל הקשור ללימודים אקדמאיים לישראלים.

בשורות הבאות תוכלו לקבל תמונה טובה יותר של הלימודים הגבוהים באנגליה על מנת שלא לפספס מקום שעשוי להתאים דווקא לכם.לימודים בבריטניה

למה ללמוד בבריטניה?

כאמור, ללימודים במדינה זו יתרונות בולטים שהופכת את הבחירה באזור זה כאטרקטיבי.

שפת הלימוד - באופן טבעי, שפת הלימוד בממלכה המאוחדת היא אנגלית. בניגוד למדינות אחרות בהן יתכן ותוגבלו למסלול לימודים כזה או אחר, בבריטניה יוכל הסטודנט הישראלי ללמוד כל מקצוע ומסלול אשר יחפוץ.

מוסדות לימוד יוקרתיים – אמנם לא כל מוסד לימודים גבוהים באנגליה הוא אוקספורד או קיימברידג', אך גם בלעדיהם, מציע האי הבריטי אפשרויות לימוד ברמה גבוהה מאוד אשר ברוב המקרים יוכרו על ידי משרד החינוך הישראלי (אם כי נדרש לבדוק באופן מפורט עבור כל מוסד בפני עצמו).

אישור עבודה – סטודנטים זרים בבריטניה זכאים לקבל אישור עבודה, כלומר, ניתן לעבוד בחו"ל בעת הלימודים. בשורה זו תשמח בוודאי כל סטודנט אשר נדרש לממן את תקופתו בחו"ל.

אשרת העבודה לסטודנטים זרים מקנה כ- 20 שעות עבודה בשבוע לאורך שנת הלימודים ואפשרות של עבודה במשרה מלאה בזמן חופשות הסמסטר.

קשרים לישראל – בכל גיחה לחו"ל, בין אם מדובר בנסיעה למטרת לימודים או למטרות עבודה בחו"ל, הקשר לישראל הולך ונהיה חשוב ככל שעובר הזמן.

אנגליה נמצאת כ- 5 שעות טיסה בלבד מתל אביב, וחיים בה מעל 300 אלף יהודים המקיימים חיי קהילה עשירים. נתונים אלו ישמרו אתכם בחו"ל אך קרובים לישראל עד כמה שניתן.

לומדים בבריטניה – חשוב לדעת

החלטתם לעשות את הצעד וללכת ללמוד בבריטניה. עכשיו רק צריך להתקבל.

אם לא תכננתם על אוקספורד או קיימברידג' (שלהן תנאי קבלה ארוכים וקשים), תנאי הקבלה לסטודנטים זרים אינם מסובכים כפי הנדמה.

מלבד מילוי אינטנסיבי של טפסים הנוגעים לקורות חייכם, לסיבות בגללן בחרתם ללמוד בבריטניה ולהמלצות אותם תידרשו לשלוח, הדרישות הנוספות אינן רבות.

תעודת בגרות (ציונים בינוניים ומעלה יספיקו), ומבחן TOEFL או IELTS המוכיח, כי אתם יודעים אנגלית ברמה מספקת, בד"כ יספיקו על מנת להירשם לאוניברסיטאות המקומיות.

תארים ומזומנים

מובן שלא ניתן להחליט לגבי הלימודים באנגליה מבלי להתייחס לנושא הכלכלי. מכל הבחינות, זהו כנראה הנושא הכאוב ביותר לישראלים, שכן הלימודים שם אינם בין אפשרויות הזולות באירופה.

שכר הלימוד משתנה בהתאם למוסד האקדמאי ולתחום הלימודים המבוקש, אך המחירים נעים בין כ- 8,000 ליש"ט ויכולים להגיע עד כ- 14,000 ליש"ט בשנה (באוני' אוקספורד למשל).

מקצועות מדעי החברה והרוח בדרך כלל זולים מן המקצועות הריאליים בכמה מאות ולעיתים אלפי ליש"ט.

טיפ קטן בנושא זה – אלו מכם אשר יש באמתחתם דרכון אירופאי, ישמחו לשמוע, כי הם זכאים להנחה משמעותית וישלמו לעיתים שליש ממחיר אותו משלם סטודנט זר.

מה כדאי ללמוד  

המקצועות המבוקשים בבריטניה על ידי ישראלים הם המקצועות המבוקשים בישראל: לימודי מחשבים, פסיכולוגיה, אומנויות, משפטים. קיים ביקוש בקרב ישראלים בתואר שני לתחום של מנהל עסקים MBA. 

לסיכום, עם מגוון אפשרויות לימוד במוסדות אקדמאיים ברמה גבוהה, הממלכה המאוחדת מהווה אופציה מצוינת עבור ישראלים, המסוגלים להתמודד עם העלויות הנדרשות.

מתעניינים בלימודים בממלכה המאוחדת? רוצים לחיות וללמוד בלונדון, מנצ'סטר או דבלין? המאמר הבא בדיוק בשבילכם! לחצו לקריאת מידע על לימודים בבריטניה.