אתר עבודה בחו"ל - כל המידע על עבודה באבטחה בחו"ל, למה כדאי, מי יכול לעבוד, מהם תנאי הקבלה ועוד
עבודה באבטחה בחו"ל - למה כדאי ומהם תנאי הקבלה?
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
חיפוש באתר
יצירת קשר
מאמרים אחרונים

עבודה באבטחה בחו''ל - למה לא?

Hebrew
  

ידוע לכולם כי עבודת אבטחה בארץ אינה פופולארית בלשון המעטה, ויוצרת אצל רובנו אסוציאציה של איש מבוגר, בדרך כלל עולה מברית המועצות לשעבר, אשר מכלה את שארית חייו במישוש קדחתני של תיקים בכניסה לקניון ובקושי מסוגל לאבטח את עצמו.

עבודה באבטחה בחו"ל שונה לגמרי. תנאי הקבלה בדרך כלל נוקשים ובלתי מתפשרים, השכר והתנאים הסוציאליים ברמה גבוהה מאוד והריגוש אשר בעבודה בעלת אופי הרפתקני ועוד במדינה זרה, מקנה לה אפילו פן רומנטי.

זוהי דרך מצוינת לטייל בעולם וגם לעבוד ולהרוויח כסף ללא הצורך בעמידה ביעדי מכירות או התשת הגוף בעבודות פיזיות קשות.

תנאי קבלה

להלן דרישות בסיסיות ממועמדים לעבודת אבטחה בחו"ל:

רקע קרבי - ראשית, על המועמד להיות יוצא יחידה קרבית. תנאי בסיסי הוא להיות רובאי 05 ומעלה. בדרך כלל קבלה לעבודה באבטחה בחו"ל כרוכה בראיון עבודה ובמבחנים פסיכוטכניים למיניהם, ולפעמים גם בבדיקת פוליגרף. לעיתים קרובות קיימות גם דרישות סף של משקל, גובה ומבנה גוף.

דרכון מתאים - על מנת לעבוד בחברת אבטחה פרטית במדינה מן האיחוד האירופי, על המועמד להיות בעל דרכון אירופאי. במידה ומדובר בחברה ממוסדת (אבטחת שגרירויות או קונסוליות, בידוק ביטחוני במסוף של אל-על במדינות שונות) היא כבר תדאג לאישורים המתאימים, גם אם המועמד לא התברך באזרחות אירופאית.

אנגלית  - רמת האנגלית של המועמד צריכה להיות ברמה גבוהה יחסית, בכל זאת, מדובר על עבודה בחו"ל.

התחייבות - בנוסף לכך, החברות כולן דורשות התחייבות לעבודה ממושכת. בדרך כלל נחתם חוזה בין הצדדים ומשך ההתחייבות נע בין שמונה חודשים לשנתיים.

אופי עבודת האבטחה בחו"ל עבודה באבטחה

במבט חיצוני נראה במקרים רבים כי מדובר בעיקר בהפגנת נוכחות, הכרוכה בהליכה נונשלנטית הלוך ושוב בלבוש מחויט ומשקפי שמש.

לקריאה נוספת: עבודה בסביבה ישראלית בחו''ל - בידוק בטחוני בשדה

עם זאת, למרות העובדה כי העבודה בדרך-כלל רגועה יחסית, קיים בה גם סיכון ועל המאבטחים להיות בעלי משמעת עצמית גבוהה שתאפשר להם לשמור על כושר גופני וכשירות מבצעית.

מאבטחים של אל-על, מבצעים גם את בידוק המטען והבידוק הביטחוני בעליה למטוס. מאבטחים בספינות נופש, דואגים לשלומם וביטחונם של הנוסעים, אנשי הצוות וכמובן הספינה עצמה.

מאבטחי אישים מלווים את הלקוח לכל מקום ומאבטחים של בתי קזינו שומרים על הסדר באולמות המשחקים ובכניסה אליהם.

תנאים המוענקים לעובדים באבטחה

חברות ממשלתיות מעניקות לעובדיהן תנאים מצוינים גם מבחינת השכר וגם מבחינת סיפוק צרכיהם הסוציאליים (כרטיס טיסה אל היעד ובחזרה, ביטוח אישי, תשלום דמי הביטוח הלאומי בארץ, קרן פנסיה, השתתפות בהוצאות רכב ושכר דירה).

קיראו על: קהילות יהודיות בחו"ל

חברות פרטיות לא מבטיחות תנאים מן הסוג הזה. בנוסף, הסיכון בהן עלול להיות גבוהה במיוחד, כאשר מדובר באבטחת אנשי עסקים באזור אפריקה מוכת הפשע והאלימות. אולם, השכר אותו הן מציעות, עשוי להיות גבוה במיוחד והעבודה עצמה מאתגרת ומספקת מאוד. 

לסיכום, שירות מלא ביחידה קרבית הוא תנאי סף בסיסי ולעיתים גם מספיק למציאת עבודת אבטחה בחו"ל והדרך הבטוחה אל עבודה הנותנת תנאי העסקה מן הטובים במשק.   

עבודה באבטחה בחו"ל מהווה היום את אחת האפשרויות הסקסיות ביותר לעבודה בחו"ל. העבודה שונה לחלוטין מעבודות השמירה והאבטחה היומיומית שאנו רואים בארץ. כמו כן, המתאימים לעבודה זו זוכים לתנאים לא רעים בכלל.

מחפשים עבודה בעולם? קראו על עבודה חקלאית בחו"ל