מחפשים עבודה בחו"ל? מה דעתך על עבודה בדרום אפריקה?
עבודה בחו"ל - עבודה באפריקה, עבודה בדרום אפריקה
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
חיפוש באתר
יצירת קשר
מאמרים אחרונים

מה דעתך על עבודה בדרום אפריקה?

Hebrew
  

יבשת אפריקה היא היבשת השנייה בגודלה בעולם והיא המסתורית, המרתקת והלא נודעת מכולן. באפריקה ישנם ג'ונגלים ענקיים, פילים, ברדלסים וג'ירפות במרחק נגיעת יד בסוואנות הפתוחות, שבטים עתיקים במחוזות נידחים, מרחבים בתוליים של נוף עוצר נשימה, תרבות זרה וטקסים קדמוניים שאינם דומים לשום דבר שהכרתם עד היום.

קנייה, טנזניה ואתיופיה הן רק אחדות מהמדינות הרבות באפריקה שיד הקדמה עדיין לא השחיתה. עם זאת, כאשר מגיעים לטיול או כדי לעבוד באפריקה, חשוב מאוד לזכור כי תנאיי המחייה במרבית מדינות אפריקה רחוקים מרחק אינסופי מהחיים המודרניים אליהם כולנו מורגלים.

אפריקה מונה יותר מ-800 מיליון תושבים שהם כשביעית מאוכלוסיית העולם ושטחה מגיע ל-30,244,050 קמ"ר כולל האיים.

באפריקה ישנן יותר מ-50 מדינות שגבולותיהן נקבעו באופן גס בתקופת הקולוניאליזם. מסיבה זו, עד היום מתנהלת מלחמה עקובה מדם בחלקים הדרומיים של היבשת על רקע של סכסוכים אתניים.

נוסף לכך, מדיניות כושלת לאורך שנים ארוכות ושחיתות פוליטית הולידו רעב המוני, עוני ובעיות הומניטאריות קשות, כאשר אחת הסכנות המאיימות על יבשת אפריקה היא התפשטותן של מחלות נגיפיות שונות ובעיקר נגיף האיידס.

אפשרויות עבודה באפריקה / דרום אפריקה

מרבית הישראלים המגיעים ליבשת אפריקה נמצאים במהלך טיול ארוך ולא תמיד מודעים לאפשרות להאריך את השהות במקום ולעבוד.עבודה באפריקה

העבודה במדינות יבשת אפריקה, בדומה לעבודה בשאר מדינות העולם, מתרכזת במכירות בקניונים הגדולים.

כמו כן, במקומות שונים באפריקה ישנן קהילות יהודיות גדולות שבהן ניתן למצוא הזדמנויות תעסוקה שונות לצעירים ישראלים. עם זאת, לפני שמחליטים למצוא עבודה באפריקה, חשוב לזכור כי תנאיי העבודה והחיים במדינות אפריקה הם שונים מאוד מהתנאים הקיימים בכל מקום אחר על פני הגלובוס.

חוסר ודאות – העבודה באפריקה דורשת יצירתיות רבה ויכולת אלתור.

לעיתים קרובות היא מתבצעת בתנאים של אי-ודאות ושל לחץ.

ההתמודדות עם הבלתי ידוע היא אחד המאפיינים של העבודה באפריקה והיא דורשת מהעובד תושייה רבה, יכולת למצוא פתרונות יצירתיים ולהצליח למרות תנאיי הלחץ שאינם פשוטים.

עלויות – שלא כמו שנהוג לחשוב הוצאות המחיה עבור העסקת עובד זר באפריקה הן יקרות ביותר ועשויות להגיע ל-5,000 דולר לאדם. לכן, מעוניינים המעבידים להעסיק קבוצות קטנות של עובדים יעילים מהם יוכלו להפיק את המרב האפשרי.

מסיבה זו, צריכים העובדים לקחת אחריות, להיות מסורים ולעיתים אף לחרוג מהגדרת התפקיד המקורית. 

יכולת הסתגלות – העבודה באפריקה היא ממש הרפתקה אקזוטית, והיא מאתגרת באותה מידה שהיא מעוררת חששות. מסיבה זו, היא איננה מתאימה לרוב לאופייה השמרני מאוד של האוכלוסייה האירופאית או האמריקנית.

העבודה מתאימה דווקא לצעירים הישראלים שלאחר השירות הצבאי אינם חוששים מאתגרים, נכונים להתמודד עם הקשיים וסקרנים לגלות עולם חדש.

ולבסוף, לפני שמגיעים לצרכי עבודה באפריקה יש לנקוט כמה כללי זהירות:

  • חשוב ביותר לקבל את החיסונים המתאימים ולהצטייד בתרופות נגד מלריה או מחלות מדבקות אחרות הנפוצות ביבשת.
  • אסור לשתות מהמים במקום, שכן הם מזוהמים, ויש להצטייד תמיד במים מינרלים.
  • יש להימנע משיטוט ברחובות או בכל מקום מבודד אחר בעיקר בשעות החשיכה כדי לא לשמש יעד קל לגניבות או אפילו לשוד אלים.

מחפשים עבודה בדרום אפריקה? פנו אלינו ונסייע!

מה דעתך על עבודה בדרום אפריקה? רוצים לדעת על התנאים ואפשרויות העסקה באפריקה?