עבודה בחו"ל - רוצים לשלב טיול ועבודה ביבשת הכי חמה? כל המידע על עבודה בדרום אמריקה, יתרונות, חסרונות ואפשרויות התעסוקה
עבודה בדרום אמריקה - יתרונות וחסרונות
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
חיפוש באתר
יצירת קשר
מאמרים אחרונים

עבודה ברוח הקרנבל

Hebrew
  

בדרך כלל כשחושבים על יבשת דרום אמריקה, חושבים על חופים, קרנבל, טרקים וחוויות מסעירות. אך אנשים רבים אינם מודעים לכך שדרום אמריקה עשויה להיות בנוסף לכך גם מקום עבודה אטרקטיבי, ככל מקום אחר בעולם.

נסיעה ליבשת האטרקטיבית תאפשר לכם לשלב עבודה בחו"ל יחד עם טיול תרמילאים ולצבור חוויות שונות ומיוחדות.

אז במה אפשר לעבוד?

בדרום אמריקה קיים היצע של עבודות בתחומים שונים, שחלקם מוכרים לקהל הישראלי וחלקם פחות נפוצים. מבין תחומי העיסוק המוכרים יותר הוא תחום המכירות.

עגלות מכירה

תחום המכירות, המכונה בפי כל "עגלות" הוא תחום רחב ופופולארי בקרב צעירים בארה"ב, אך קיים גם במדינות שונות בדרום אמריקה כגון: ברזיל, ארגנטינה וקולומביה.

בדומה לשיטה האמריקאית, חברות מכירות מציעות עבודה בקניונים בעגלות ומוכרות סוגים שונים של מוצרי צריכה כגון: מוצרי ים המלח, לק לציפורניים, צעצועים ועוד.

מדובר בעבודה מאומצת הכוללת עמידה בעגלה למשך כ- 10 שעות בממוצע ביום ובתמורה מקבל המוכר אחוז מהמכירות. תחום זה, כאמור, נפוץ מאוד בתחומי ארה"ב וקיים בדרום אמריקה, אם כי בהיקף נמוך יותר.

מומלץ לקרוא על: הנפקת ויזה לארצות הברית

תיירות

אפשרות תעסוקה נוספת בדרום אמריקה הנה בתחום התיירות. מדובר בתחום מצליח מאוד ביבשת ומטיילים רבים מהווים לקוחות פוטנציאלים רבים.עבודה דרום אמריקה

במסגרת תחום זה, ניתן למצוא למשל, עבודות בהוסטלים כעובדי קבלה או לחילופין ניתן למצוא בסוכנויות הנסיעות השונות עבודה בתור סוכנים לקהל הדובר אנגלית (או עברית), בתפקידי מדריכי טיולים ועוד.

נשארים בקהילה היהודית

אפשרות תעסוקה נפוצה נוספת (אם כי פחות רווחית), היא עבודה בקהילה היהודית.

בדרום אמריקה ישנן קהילות יהודיות גדולות (בדגש, למשל, על ארגנטינה), בהן ניתן ללמד עברית, להעביר הדרכות וקורסים על ישראל ועוד.

עבודות מסוג זה נעשות בדרך כלל בתיאום מול הסוכנות היהודית אך ניתן בעזרת מאמץ ומעט מזל להגיע ישר למשרדי הקהילה ולשכנע אותם כי הנכם מתאימים.   

היתרונות בעבודה בדרום אמריקה

 • תרבות אחרת - עבודה בדרום אמריקה שונה לחלוטין מעבודה במקומות מערביים. ביבשת זו תוכלו ליהנות מתרבות חמה וססגונית, לבוא במגע עם שפה אחרת ולהרגיש שאתם באמת עובדים במקום מיוחד. מעבר לכך, בזמן השהות בדרום אמריקה אפשר ללמוד שפה נוספת או לשפר את הספרדית הקיימת. כך, שמלבד חוויה, תצאו גם עם שפה חדשה.
   
 • להאריך את הטיול – מה רוצה כמעט כל מטייל בדרום אמריקה? נכון, להאריך את הטיול עד כמה שניתן. אבל בדרך כלל, כל יום שווה כסף, ומטיילים עסוקים בחישוב ההוצאות שלהם באופן מתמיד. עבודה בדרום אמריקה מאפשרת לכם להישאר במקום אחד שאהבתם ולא לבזבז כסף (אלא להרוויח!). מי שהתאהב בבאונוס איירס בארגנטינה למשל, ישמח לבלות שם כמה חודשים נוספים וליהנות מחיי הלילה המטריפים שלה. עבודה בדרום אמריקה מאפשרת זאת.

החסרונות בעבודה בדרום אמריקה

 • כסף, כסף, כסף - ככל הנראה, הכסף שתוכלו להרוויח בדרום אמריקה יהיה נמוך ממה שתוכלו להרוויח במקומות אחרים. מדובר ביבשת ענייה יחסית והרווחים בהתאם. זה לא אומר שתצטרכו לחיות בתנאים קשים (כנראה שבדיוק ההיפך), אך עדיין, זמן העבודה שלכם יהיה שווה יותר כסף במקום אחר.
   
 • עבודה זה לא טיול – הגעתם עד לדרום אמריקה אז עכשיו לעבוד? אסור לשכוח שעבודה היא עבודה. גם אם היא נעשית באווירה טרופית. בסופו של דבר, בזמן העבודה לא תהנו מהפינוקים של דרום אמריקה ואולי אפילו דעתכם על היבשת תשתנה לגמרי אחרי שתראו בה מקום עבודה ולא מקום של חופש.
   
 • אפשרויות מעטות – גם אם ממש תרצו, בסופו של דבר, אפשרויות העבודה ביבשת הן די מוגבלות. אמנם קיימים תחומי עיסוק שונים, אך תחום המכירות, כאמור, אינו כה נפוץ כבמקומות אחרים בעולם ועבודות אחרות לא פשוט למצוא.
   

אם כן, עבודה בדרום אמריקה היא אכן פחות מקובלת ואפשרויות התעסוקה בה מוגבלות. עם זאת החוויה שתוכלו לחוות ביבשת המטריפה לא משתווה לשום דבר שתחוו במקומות אחרים בעולם.

אז מי שרוצה לשלב טיול מרתק עם עבודה מעניינת, או מי שכבר מטייל לו ברחבי היבשת ולא ממש רוצה לחזור הביתה - מומלץ שתמצאו עבודה בדרום אמריקה. צ'או.

קראו על: עבודה בחו"ל לסטודנטיים במהלך חופשת הקיץ