אתר עבודה בחו"ל - רוצים לעבוד בחו"ל ואתם בעלי תואר אקדמי? סיכוייכם למצוא עבודה במדינות שונות הם גבוהים, אם אתם בעלי מקצוע מבוקש. לחצו לקריאה!
עבודה בחו"ל לאקדמאים - עבודה בעולם לבעלי תואר אקדמי
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
חיפוש באתר
יצירת קשר
מאמרים אחרונים

אלו אפשרויות תעסוקה בחו''ל עומדות בפני אקדמאי?

Hebrew
  

רבים מן הסטודנטים שמסיימים את לימודיהם האקדמיים בישראל מחפשים עבודה בתחום שלהם או ממשיכים לתארים מתקדמים יותר, בין אם בארץ ובין אם בחו"ל, והשלב הבא שמתבקש הוא גם למצוא עבודה בתחום.

ניתן לומר כי לא כל מי שמסיים תואר אקדמי מצליח למצוא עבודה שמתאימה לו ומעבר להצעות העבודה שיש לכל אקדמאי בישראל של היום, ישנה האופציה הקוסמת לרבים והיא האפשרות של עבודה בחו"ל.

אמצעי התחבורה הזמינים והגלובליזציה העולמית מאפשרים לאזרחים של מדינות שונות בעולם לחיות, ללמוד ולעבוד במדינה אחרת ועל אחת כמה וכמה במקרה של אקדמאים, הנושאים תואר והשכלה שמתאימים לצרכי המדינה שבה הוא חי.

בנוסף לרצון לעבוד בחו"ל ולחוות מגורים במדינה שונה, בחלק לא מבוטל מן המקרים מדובר גם בארצות שתעסוקה בהן היא רווחית ומכניסה.

מעבר לשיקולים כספיים, דרכו של מי שבוחר להמשיך דרכו באקדמיה עוברת לעיתים גם במוסדות אירופאים, אמריקאים, קנדיים או אוסטרליים של השכלה גבוהה.

אז היכן ניתן למצוא עבודה כאקדמאים?

תעסוקה לאקדמאיםבריטניה - בשנת 2002 הבינה הממלכה הבריטית שהיא צריכה עוד אקדמאים שיבואו לעבוד אצלה, על מנת שתוכל לשפר את הכלכלה הפנימית שלה.

לשם הפעלת המדיניות נוצרה תוכנית הגירה שמספקת לכל אקדמאי המבקש עבודה אשרת עבודה בחו"ל לתקופה מוגבלת של שש שנים.

בתקופה זו רשאי אקדמאי לעבוד ללא תלות במעסיק אחד ספציפי ויכול אפילו לעבוד בתור עצמאי.

בשביל לקבל אשרת עבודה באנגליה יש ארבעה קריטריונים שצריך לעמוד בהם: גיל, ניסיון תעסוקתי, השכלה והכנסה של השנה האחרונה. לאחר שש שנים יכול האדם להגיש בקשה לדרכון בריטי.

קנדה - מדינה נוספת שבה יש מדיניות הגירה מאוד מפותחת היא קנדה, מדיניות ההגירה במדינה זו נשענת ברובה על בעלי מקצוע, בהם אקדמאים עם מקצועות נדרשים.

כאן ישנם שישה קריטריונים לקבלת אשרת עבודה בקנדה והם - גיל, כושר הסתגלות, רמת השכלה, ידיעת השפות אנגלית וצרפתית, מעסיק, מקום תעסוקה בקנדה וכמובן ניסיון תעסוקתי. הבעיה המשמעותית היא הזמן הארוך שלוקח לקבל את הוויזה.

קירא בהרחבה על: מספר טיפים לפני היציאה לחו"ל

אוסטרליה - לעומת קנדה, אוסטרליה היא מדינת מהגרים לכל דבר והמדיניות שלה היא הפתוחה ביותר כלפי מהגרי עבודה, על אחת כמה וכמה לגבי מהגרי עבודה אקדמאים במקצועות הנדרשים.

כל עוד המועמדים עומדים בקריטריונים המתבקשים הם יכולים לזכות באשרת עבודה בקלות יחסית. עם תנאי קבלת אשרת עבודה באוסטרליה נמנים: גיל, שליטה בשפה נוספת מעבר לאנגלית, עבודה קודמת בחברה אוסטרלית, תואר במקצוע נדרש מאוד ועוד.

לחצו כאן לקבלת מידע חשוב על אוסטרליה

טיפים נוספים למציאת עבודה

למרות שבכל מדינה יכולים להיות מקצועות נדרשים מסוג אחר דרישה לאקדמאים בתחומים כאלה ואחרים, במקרים רבים ניתן להשיג אשרת עבודה במידה ומדובר באקדמאים העוסקים במחקר בתחומים השונים או אם עוסקים בתחומי הרפואה השונים.

חשוב לבדוק בכל מדינה ספציפית האם ישנה דרישה ממוקדת לבעלי מקצוע כזה או אחר, או שמא המקצוע הוא נדרש באופן קבוע, כאשר יש להבחין בין אקדמאים שלמדו את המקצועות הנדרשים ובין אקדמאים שהמקצוע אותו הם למדו אינו נמצא ברשימת המקצועות המבוקשים.

קראו גם על: תנאי קבלה ללימודים אקדמיים בחו''ל