רוצה לעבוד ביפן? בואו לקרוא כל מה שצריך לדעת על עבודה ביפן, במה ניתן לעבוד ואישורי עבודה נדרשים.
עבודה בחו"ל - עבודה ביפן, כל מה שצריך לדעת
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
חיפוש באתר
יצירת קשר
מאמרים אחרונים

עבודה ביפן - סוגי עבודה ואישורים נדרשים

Hebrew
  

יפן, "ארץ השמש העולה", היא כבר שנים רבות מוקד משיכה אמיתי לאנשים המגיעים מתרבות המערב. השילוב המיוחד בין מסורת ותרבות ייחודיות מאוד ובין טכנולוגיה מתקדמת ומודרניזם שאין לא תחרות הפכו את יפן למדינה מרתקת ויוצאת דופן.

יפן שוכנת על שרשרת איים רחבה הנמצאת בסמוך לחופי סין בצידה המזרחי של יבשת אסיה והיא מדינה יפהפייה ונוחה מאוד לטיולים ולמגורים. רמת החיים ביפן היא מהגבוהות בעולם והיא אחת המדינות היקרות ביותר לחיות בהן.

השהות ביפן עולה לא מעט כסף, עם זאת, אפשר לעבוד ביפן וליהנות לא רק מטיול במדינה אלא גם להרוויח לא מעט כסף כדי לחסוך לעתיד. בשנים האחרונות החלו לא מעט ישראלים לגלות את יפן ולעבוד בה.

סוגי עבודה ביפן עבודה ביפן

ביפן שני סוגי עבודה עיקריים: הנפוץ מביניהם הוא עבודה בבבאסטות והשני הוא עבודה המיועדת לנשים – כמארחות או בעגה המקומית "גיישות".

הבאסטות הן למעשה דוכני מכירה עמוסים בסחורה, הניצבים בלב האזורים המרכזיים וההומים ביותר ביפן.

הסחורה הנמכרת בבאסטות היא לרוב חיקויים מוצלחים למדי של מותגים שונים: משקפי שמש, ג'ינסים, תיקים ושאר מוצרים. היפנים ידועים כאוהבי קניות ומרבים לפקוד את השווקים השונים.

לחצו לקריאת טיפים חשובים לפני יציאה לעבודה בחו''ל

תחום העבודה השני הוא, כאמור, באירוח. תפקידה העיקרי של הגיישה הוא לארח חברה לגברים המגיעים לאחר שעות העבודה לבילוי לבדם, לשוחח איתם ולשעשע אותם. לאירוח נלווה טקס מקומי שניתן לכנותו בעברית "ביקבוק".

המארחת היושבת עם הלקוח בבר או במועדון מרוויחה אחוזים על כל בקבוק שתייה שהוא מזמין. סכומים אלה מצטברים ומשכורתה של הגיישה עשויה להגיע לסכומים גבוהים ביותר. 

אישורי עבודה

לרוב העבודה ביפן נעשית ללא אישורי עבודה, בעיקר בתחום הבאסטות והיא עלולה לגרור להסתבכות עם שלטונות החוק. היפניים נוקשים מאוד בנושאי אכיפה והם אינם סבלניים לכל הפרת החוק.

מסיבה זו, עבודה לא חוקית עלולה להסתיים בתא מעצר ובמקרים מסוימים אפילו בעונש של ישיבה בכלא. נוסף לכך, לעיתים מתבצעת העבודה בבאסטות תחת חסות ה"יאקוזה", ארגון פשע גדול ביפן והיקלעות לסכסוך עסקי בין בעלי באסטות היא חוויה מאוד לא נעימה, בלשון המעטה.

לכן, חשוב מאוד להשיג אישור עבודה חוקי ביפן. את האישור ניתן להשיג באמצעות המעסיק, במידה והעסק שברשותו הוא חוקי, או באמצעות הוצאת ויזת סטודנט. ביפן קשה מאוד לקבל ויזת עבודה וריבוי הצעירים המגיעים מישראל אף החמיר את תנאיי הכניסה למדינה.

לקריאה נוספת: עבודה בהוראת אנגלית במזרח - סין ויפן

בעת התחקור על מטרת הגעתכם ליפן חשוב ביותר להפגין ביטחון עצמי ולהסביר כי הגעתם לשהות קצרה לצורך טיול בלבד.
 
מלבד הרווחים הכספיים, השהות ביפן היא הזדמנות בלתי חוזרת לחוות חיים במדינה השונה לחלוטין מישראל. תרבות הבילוי, העושר והרבגוניות הקולינריים, הרגלי החיים, הדיור והתחבורה הציבורית הם רק חלק קטן מאורח חיים שאיננו דומה כלל למה שמורגל אליו האדם המערבי הממוצע.

גם המפגש עם האוכלוסייה המקומית ועם הרגליה הוא מיוחד ואיננו דומה לשום דבר שהכרתם עד היום. אז יאללה לשילוב של חוויה עם עבודה בחו"ל - סעו ליפן!

ליחצו כאן לטיפים נוספים על עבודה בחו"ל