עבודה בחו"ל - רוצים להכיר מדינה זרה לעומק? אולי כדאי להתחיל באדמה. מגוון אפשרויות עבודה בחקלאות מחכות לכם מעבר לים.
עבודה חקלאית בחו"ל - להיות חקלאי בארץ זרה
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
חיפוש באתר
יצירת קשר
מאמרים אחרונים

עובדים אדמה לא מוכרת - חקלאות בחו''ל

Hebrew
  

עבודה בחקלאות לא מתאימה לכל אחד. מדובר בעבודה פיזית, קשה, ארוכה ואינטנסיבית, על אחת כמה וכמה כשמדובר בארץ זרה שאתה לא מכיר.

העבודה בחקלאות בכל העולם הינה עבודה עונתית שנדרשת תמיד, אך אופיה משתנה מארץ לארץ, מסוג גידול אחד לשני ומעונה לעונה.

למי העבודה עשויה להתאים?

עבודה בחו"ל בתחומי החקלאות יכולה להתאים לשתי אוכלוסיות עיקריות המהוות את שני הקצוות של עובדי החקלאות.

הקבוצה הראשונה והנפוצה יותר היא קבוצת החיילים המשוחררים או הצעירים ברוחם ובנפשם שמעוניינים לשלב עבודה פיזית ומאומצת עם טיול מרחיב אופקים ברחבי העולם המאפשר לגלות מקומות, ארצות ותרבויות תוך כדי שגרת עבודה.

האוכלוסיה השנייה שעשויה למצוא עניין בתחום זה היא אוכלוסית מומחי החקלאות. ביניהם ניתן למצוא מהנדסי מזון, בוני חממות, מתכנני מערכות השקיה ומנהלי תפעול ופרויקטים.

למה דווקא בחו"ל?

הצעירים שנוסעים לעבוד בחקלאות בחו"ל עושים זאת מכמה סיבות. ישנן ארצות בהן עבודת החקלאות מתגמלת את העובדים בה במשכורת נאה, בניגוד לנהוג בישראל, בה מקבלים לרוב שכר מינימום עבור רוב עבודות החקלאות.

מי שיחפש עבודה בארה"ב, עבודה באוסטרליה או עבודה באירופה וקנדה בתחומי החקלאות יכול לקבל סכומים של עד פי חמישה מהנהוג כאן בארץ עבור עבודות חקלאות פשוטות.

עבודות בחקלאות מגיעות לפי עונות ושיאים, כך למשל בעונת הקטיף של הפלפלים נדרשת עבודה אינטנסיבית של מספר שבועות בהם חייבים לקטוף את כל הפלפלים - מה שלא נקטף מתקלקל.

עובדה זו נוחה לישראלים צעירים רבים שמעוניינים לטייל בחו"ל ולשלב עבודה. אפשרות זו טובה מאוד לצעירים שמוכנים לעבוד קשה מאוד במשך זמן קצר ולהרוויח כסף טוב בהתאם.

אוכלוסיית המומחים שנוסעים לעבוד בחו"ל עושים זאת בדרך כלל בגלל הכסף ואפשרויות הקידום הרבות שמאפשרת המסגרת החדשה.

קרא בהרחבה על: בריחת מוחות מהארץ - מעבר ישראלים לעבוד בחו''ל

השוק הישראלי, אף על פי שחקלאות היא חלק אינטגרלי בו, לא מספק מגוון אפשרויות קידום בעיקר בגלל שהשוק רווי בבעלי מקצוע איכותיים ומנוסים בתחומי החקלאות השונים.
עבודה חקלאית בחול
בחו"ל הזדמנויות הקידום והשכר המתקבל עבור עבודות זהות לאלו המתבצעות על ידי מומחים בארץ הם רחבים בהרבה מהמוצע בישראל.

היכן ניתן לעבוד?

ניתן למצוא עבודה בחקלאות כמעט בכל מדינה בחו"ל, החל מאוסטרליה שבמזרח, דרך סין ויפן, רוסיה, ארצות אירופה השונות, אפריקה, ארצות הברית וקנדה - כל מדינה והגידולים שלה, אך עבודת אדמה נשארת דומה בכל מקום.

ישנם גופים המקבלים צעירים ללא כל הכשרה להעסקה בתחום וגופים חקלאיים אחרים דורשים ניסיון קודם, רישיון על טרקטור או הכשרה בסיסית של מספר ימים.

מומלץ לקריאה: סטודנט, מחפש עבודה לחופש בחו''ל?

כדאי לברר את התנאים השונים שכלולים במסגרת העבודה הכללית כגון שעות נוספות, מספר שעות מקסימלי לעבודה, שכר, ביטוח וכו'.

ברוב המקרים כדאי אף לחתום על חוזה גם אם המעביד אומר שאין בכך צורך, על מנת למנוע מצב של הלנת שכר או התחמקות עתידית מתשלום.

רוצה לעבוד בחו"ל? קרא עכשיו: איך לחפש עבודה בחו''ל?