מחפשים עבודה בצרפת? בואו לקרוא ולדעת מה מחכה לישראלים שרוצים לעבוד בצרפת...
אפשרויות עבודה בצרפת לישראלים – בואו לדעת מה מחכה לכם בצרפת
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
חיפוש באתר
יצירת קשר
מאמרים אחרונים

אפשרויות עבודה בצרפת

Hebrew
תאריך: 23/11/2014 14:39   

צרפת היא מדינה אירופאית בעלת אחת הכלכלות המובילות בעולם, עם רמת חיים גבוהה וחברה שמעוניינת מאוד בצריכה של מוצרי איכות חיים.

זוהי המדינה המתויירת ביותר בעולם, עם מעל 80 מיליון תיירים בשנה, שמהווים מקור הכנסות עשיר נוסף. נתונים אלה עושים אותה למכרה זהב עבור מחפשי עבודה.

נוסיף לכך את הסיבות לכך שזוהי מדינה מתויירת מלכתחילה – המורשת התרבותית וההיסטורית  שאין שני לה, המטבח הצרפתי המעולה והאווירה הרומנטית, הכפרים הציוריים והערים הנוצצות, חיי הלילה ששמים בצל גם את אלה של תל אביב – ונקבל יעד נהדר לצעירים שרוצים לראות עולם, ליהנות ולכייף  וגם להרוויח הרבה כסף תוך כדי כך. מצרפת אפשר לצאת בקלות לביקורים בשאר מדינות אירופה וגם לערוך גיחות קצרות לארץ מידי פעם.

אורח החיים האירופאי נינוח למדי והעבודה פחות אינטנסיבית מאשר במדינות אחרות – למספר מועט יותר של שעות ביום. הצרפתים הם עם מנומס לא פחות מהבריטים. אין להסיק על אופיים מצפייה בצרפתים בישראל, שרובם הגיעו במקור ממרוקו ולא מצרפת.

בצרפת יש קהילה יהודית גדולה שיכולה לתת הרגשה של בית רחוק מהבית ולהקל על אלה שמעוניינים לשמור על אורח חיים יהודי.

כדי להסתדר בצרפת ובעיקר לעבוד שם חשוב מאוד ללמוד צרפתית, לפחות מילים שקשורות לעבודה – הצרפתים הם בעלי גאווה לאומית חזקה וסולדים משימוש באנגלית. עם זאת, כאשר עובדים באזורים מרובי תיירים אפשר להסתדר מצוין עם אנגלית, וזה אפילו עדיף.

דרישה לוויזה/ אשרות עבודה עבודה בצרפת

ישראלים הנוסעים לצרפת לתקופות של עד 90 יום אינם זקוקים לוויזה, אבל כדי לעבוד שם באופן חוקי צריך אשרת עבודה, שהשגתה אינה קלה ללא מקצוע נדרש ובקשה של המעסיק. 

אשרת העבודה – Sejour – מתחלקת לאשרות של עד 90 יום, 90-180 יום, ומעל 90 יום.

כדי לקבלן משגרירות או קונסול צרפת בארץ יש צורך במסמכים מאומתי אפוסטיל.

קיראו: אפשרויות עבודה לבעלי דרכון אירופאי

מי שנרשם למוסד לימודים גבוהים בצרפת יכול, על סמך וויזת סטודנט, לקבל אישור לעבודה בחצי משרה. זוהי האופציה הקלה והנפוצה ביותר לעבוד חוקית בצרפת.

אפשרויות העבודה בצרפת

בצרפת יש את כל אפשרויות העבודה הנפוצות שקיימות עברו ישראלים בחו"ל. שבוע העבודה הוא בדרך כלל בן חמישה וחצי או שישה ימים.

אופר - המילה אופר היא צרפתית במקור, וצעירות ישראליות יכולות בקלות למצוא עבודה בטיפול בילדים, בעיקר אצל משפחות יהודיות או ישראליות. כדי למצוא עבודה כזו יש ליצור קשר ישירות עם המשפחה המעסיקה- לרוב דרך מודעות המתפרסמות באינטרנט.

לקריאה נוספת: עבודה כאופר בארה"ב

מכירות - מכירות בעגלות – דוכני מכירה בקניונים -  בעיקר של מוצרי קוסמטיקה ותמונות תופסים מקום נכבד. העבודה היא על בסיס אחוזים, ומקבלים הכשרה מהחברה המעסיקה. השכר בעבודה זו יכול להגיע עד 5000 אירו בחודש.

ישנה גם אפשרות של מכירה בבתים, כאשר המוצר העיקרי הוא תמונות שמן. אפשרות זו יכולה להיות מוצלחת אפילו יותר ממכירה בקניונים. מכירה מדלת לדלת דורשת פחות שעות ביום אבל יותר מאמץ פיזי. עבודה זו אינה מסתמכת על תיירים כמו מכירה בעגלות, לכן חשוב לדעת צרפתית בסיסית.

מומלץ לקרוא: עבודות בחו"ל לסטודנטים

מלצרות וחיי לילה - ניתן לעבוד בעבודות מסוג זה, בעיקר באזורים תיירותיים בהם לא נדרשת ידיעה רבה של צרפתית, במסעדות ובארים. חיי הלילה הסוערים והבארים האירופאיים המיוחדים מהווים כאן מוקד משיכה ברור.

ניהול וגיוס כספים - עבודות הפתוחות לדוברי צרפתית עם ניסיון בשיווק וניהול. העבודות יכולות לכלול התרמה או הפקת אירועים בקהילה היהודית, וכן עבודה שיווקית ברמה גבוהה.

אבטחה - אבטחה של מוסדות ואירועים. שוב הקהילה היהודית מהווה כאן מקור חשוב למעסיקים בתחום. עבודה שפתוחה בעיקר למשוחררי יחידות קרביות.

חסרונות העבודה בצרפת

כפי שאפשר לראות באמצעי התקשורת, צרפת מוצפת כיום במהגרים מוסלמים המשפיעים על אופייה בכלל, ועל היחס ליהודים וישראלים במדינה.

כמו כן יש לציין את יוקר המחייה שהוא מהגבוהים באירופה – כפי שניתן להרוויח שם סכומים יפים, גם ההוצאות יכולות להיות גבוהות.

לקריאה נוספת: רוצים לעבוד בספרד?

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגור



סגור