פורטל עבודה בחו"ל - הקהילות היהודיות בחו"ל יעזרו לכם להרגיש בבית כשאתם שוהים בחו"ל לתקופה ארוכה. לחצו לקריאה בנושא.
קהילות יהודיות בחו"ל - כל מה שחשוב לדעת
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
חיפוש באתר
יצירת קשר
מאמרים אחרונים

קהילות יהודיות בחו''ל - להרגיש בבית מחוץ לישראל

Hebrew
  

 

כחלק מהתכנון של טיול או תקופת עבודה בחו"ל, אחד הדברים שחשוב כישראלים להכיר היא הקהילה היהודית במדינה אליה אתם מתכננים לנסוע.

הבית שלנו בחוץ לארץ

הקהילה היהודית בחו"ל משמשת עבור רבים כבית בחו"ל. הקהילה היא מעין ישראל הקטנה, ויוצרת מיד חיבור רגשי, דתי ומסורתי למדינה שהשארנו מאחור, אבל ממשיכה להתקיים בליבנו גם בחו"ל.

הדבר נכון לקהל החילוני בדיוק כשם שהוא נכון לקהל הדתי. הקהילה היהודית יכולה לסייע לכם בעת שהותכם בחו"ל במגוון דרכים שישפרו את השהות שלכם בניכר וייתנו לכם הרגשה קצת יותר נעימה וביתית.

קהילות יהודיות יוכלו לסייע לכם בעת שהותכם במדינה זרה במציאת בתי ספר יהודיים לילדים, והיא מהווה מוקד מרכזי בתקופת החגים בסיוע להכנות לקראתם ובעריכתם.קהילות יהודיות בחול

בנוסף, הקהילה תמיד תוכל להפנות אתכם למקומות בהם תוכלו למצוא מזון כשר.

כמו כן, הקהילה היהודית לעיתים תהווה המקום היחיד באזור בו תוכלו לדבר מעט עברית ולחזור לשפת האם כשצריך הפסקה משבירת השיניים בשפה המקומית.

מעצם היותה מוקד יהודי בעולם מושכת אליה קהילה זו ישראלים רבים לכל אורך השנה, כך שאנשים שהגיעו למטרות לימודים או עבודה בגפם, יוכלו למצוא חברים וחברות דוברי עברית שאולי נמצאים במצבם ולהתחבר אליהם.

וכמובן, לאלו מאיתנו שמוכנים לכך, הקהילה היהודית מהווה מקום מצוין להיכרויות ואולי אף למצוא את החתן / הכלה הכשרים שתמיד חיפשתם.

איפה אפשר למצוא את קהילות היהודיות בחו"ל?

הקהילות פזורות ברחבי העולם וניתן לאתרן כמעט בכל מדינה (גם בכאלו שאינן ידידותיות לישראל). עם זאת ישנן מספר קהילות יהודיות גדולות במיוחד אליהן פונים ישראלים רבים.

ארה"ב – הקהילה בארה"ב היא הגדולה בעולם מחוץ לישראל (כ- 6 מיליון איש). היא כה גדולה, שאין מדברים על קהילת יהודי ארה"ב אלא בד"כ כל עיר גדולה בארה"ב מחזיקה בקהילה יהודית מקומית.

הקהילות היהודיות הבולטות נמצאות בניו יורק, לוס אנג'לס, סן פרנסיסקו, פילדלפיה, שיקגו ומיאמי (ובערים גדולות נוספות).

באופן מפתיע, מעל 90% מהיהודים בארה"ב אינם מוגדרים כדתיים, כלומר, דרגת שמירת השבת והכשרות שלהם אינה מחמירה. 

בני הקהילה בארה"ב ידועים בחוזקה ובעמדות המפתח שרכשו בכל תחומי החיים: בפוליטיקה, בשוק ההון, בתרבות ובמדיה.

ארגנטינה – הקהילה בארגנטינה מונה כ- 300 אלף יהודים ומהווה מוקד משמעותי ליהודים המטיילים ועובדים בחו"ל באזור דרום אמריקה.

הקהילה הינה ותיקה וחמה מאוד, השומרת על שמה הטוב של ישראל בארגנטינה ומייצגת אותה בשעות משבר. הקהילה תמיד מהווה בית חם לישראלים שזקוקים לבית כאשר הם נמצאים כה רחוק מביתם.  

אוסטרליה – הקהילה באוסטרליה מונה כ- 120 אלף יהודים ועל אף ואינה הגדולה ביותר, היא מתחרה על התואר הקהילה הלבבית ביותר.

הקהילה עצמה מרוכזת בעיקר באזור הערים הגדולות – סידני ומלבורן. היהודים באוסטרליה ברובם הינם דתיים אך בהחלט לא כולם, ומומלץ ליצור קשר עם הקהילה במיוחד בתקופות החגים בהם היא  מארגנת בשיתוף עם חב"ד ארוחות חג לישראלים.

כאמור, ניתן למצוא קהילות יהודיות ברחבי העולם, כך שאם אתם מתכננים טיול או עבודה בחו"ל בזמן הקרוב, אל תשכחו לבקר בקהילה היהודית הקרובה לביתכם. אחרי הביקור בה, אתם בטוח תרגישו לפחות קצת יותר בבית.

הקהילות היהודיות בעולם יתנו תחושה של בית לישראלים המטיילים, לומדים או עובדים בחו"ל. לחצו לקריאת מידע על הקהילות הגדולות העולם.