בואו לקרוא ולדעת יותר על רילוקשיין לצורכי עבודה בחו"ל – ליחצו כאן לפרטים...
לדעת יותר ולפני על: רילוקשיין
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
חיפוש באתר
יצירת קשר
מאמרים אחרונים

לדעת הכל על רילוקשיין

Hebrew
תאריך: 22/03/2015 12:45   

רילוקיישן הינו תהליך של העתקת מרכז חייו של אדם למקום אחר, גם אם לתקופה קצרה.
רילוקיישן
קיימים שני סוגים עיקריים של רילוקיישן: רילוקיישן של הגירה שמהווה מעבר קבוע למקום חדש בלי מחשבה לחזור, ורילוקיישן לצורכי עבודה, שבדרך כלל מוגדר לתקופה מסוימת רק לצרכי עבודה, אם באופן פרטי ואם בשליחות דרך מקום העבודה.

עם התפתחות הגלובליזציה, הפך העולם למקום בו הרבה אפשרויות פתוחות בפני רבים מאזרחי העולם.

רבים מנצלים זאת למציאת אפשרויות חדשות שישפרו את חייהם, והדבר אינו משפיע רק על בני האדם כפרטים.

חברות רבות הבינו את הפוטנציאל והחלו להעביר ולהרחיב את עסקיהן גם מעבר לים.

על מנת לשמור על ניהול וקשרים רציפים ותקינים, החלו חברות אלו לשלוח נציגים מטעם החברה שיפקחו על העבודה מקרוב, זה למעשה רילוקיישן לצורכי עבודה.

אילו חברות מציעות רילוקיישן?

למעשה כיום כמעט כל חברה מעוניינת להתפתח ולכן המגוון הוא גדול וכמעט בכל תחום, החל מחברות עסקיות ותעשייתיות הזקוקות לעובדי ניהול, ייצור ופיקוח מטעמן, חברות הייטק העוסקות בייעוץ ובפיתוח טכנולוגי במדינות שונות, חברות טלקום, תקשורת, בנייה, נדל"ן וניהול פרויקטים העוסקים בעיקר בפיתוח תשתיות, ועד לחברות ממשלתיות השולחות נספחים למדינות איתן יש להם קשרים דיפלומטיים ועסקיים.

מהן מדינות היעד?

כיום ניתן למצוא עובדים בשליחות רילוקיישן כמעט בכל מדינה בעולם, אך בכל זאת יש כמה מדינות יותר פופולאריות כאשר יש שתי קבוצות חלוקה לעניין, שליחות למדינות מתפתחות ושליחות למדינות מפותחות.

הגלובליזציה גרמה לכך שמדינות רבות התקרבו אחת לשנייה, מה שפתח את הדלת למדינות עניות שהיו סגורות עד עכשיו להתחיל להתפתח ולרצות לסגור את הפערים, אלה המדינות המתפתחות, מדינות באפריקה, דרום אמריקה ומדינות קטנות באסיה שמעוניינות מאוד להשקיע בתשתיות בכל צורה, תקשורת, נדל"ן, מפעלים, ועל כן זקוקים לעובדים מקצועיים ומומחים מבחוץ.

לקריאה נוספת: מדריך לתרבויות המזרח

הקבוצה השנייה היא של כל אותן מדינות מפותחות הנחשבות למרכזי מסחר ועסקים של העולם כולו, כגון ארצות הברית, בריטניה, סין, ויפן. כל חברה המכבדת את עצמה משתדלת לפתוח סניף או לפתח קשרים עם החברות המובילות באותן מדינות.

קראו גם על: עבודה בהוראת אנגלית במזרח - סין ויפן

דגשים חשובים לפני המעבר

אם כל ההתרגשות והשמחה במעבר למקום חדש, יש צורך להתכונן ולתכנן כמה פרטים מראש. חשוב מאוד לבדוק לגבי מקום מגורים, מהי בדיוק העלות ועד כמה הוא קרוב ונגיש. במידה ומעורבים בדבר ילדים אז כמובן לברר לגבי ספר מתאימים וגנים.

לחץ כאן לקריאה על טיפים ומידע חשוב ליוצאים לעבוד בחו''ל

עניין חשוב ביותר הוא ביטוח בריאות, בארץ נהוג כי לכל אחד יש כיסוי וביטוח, אך במדינה זרה בדרך כלל לא כך הדבר, לכן דאגו לביטוח מתאים לכל בני המשפחה וזכרו לשים לב מה בדיוק הוא מכיל. דבר נוסף מאוד חשוב הוא לבדוק מהם אישורי העבודה המתאימים לאותה מדינה, וכך גם לגבי רישיון נהיגה.

אז שתהיה נסיעה נעימה.

החלטת לעשות רילוקיישן? קרא כיצד ניתן להוציא רשיון נהיגה בינלאומי

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור