עבודה בחו"ל - כל מה שצריך לדעת לפני שמוציאים רישיון נהיגה בינלאומי: למה צריך את זה, איפה מוציאים ועוד. לחצו להמשך קריאה.
רישיון נהיגה בינלאומי - למה צריך את זה?
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
חיפוש באתר
יצירת קשר
מאמרים אחרונים

איך מוציאים רישיון נהיגה בינלאומי?

Hebrew
  

התיקים ארוזים, ההכנות התבצעו, קיבלתם ויזה והכול מוכן בשביל היציאה לקראת עבודה בחו"ל, לימודים בחו"ל או סתם טיול.

אז רגע לפני שתצאו, תבדקו שלא שכחתם פריט אחד קטן וחשוב, והוא רישיון נהיגה בינלאומי.

רישיון בינלאומי זה הכרחי

תוכלו מיד לשאול, האם לא מספיק הרישיון הישראלי בעת טיול קצר באירופה או לזמן מגורים בארה"ב לצרכי עבודה? התשובה לכך היא שלא בהכרח.

מדינות רבות מקיימות הסכמים עם ישראל בנושאי נהיגה, ואכן מקבלות את הרישיון הישראלי. עם זאת, גם במדינות אלו, מחזיק הרישיון הישראלי רק למשך זמן קצוב. בדרך כלל מדובר על תקופת זמן שבין 3 – 12 חודשים.

כלומר, אם תכננתם עבודה באירופה למשל או לימודים בארה"ב המצריכים פרק זמן ממושך יותר במדינה, מומלץ בחום להצטייד ברישיון בינלאומי אשר לא יגביל אתכם מבחינת יכולות נהיגה.

בנוסף למדינות אשר מכירות ברישיון הנהיגה הישראלי, קיימות מדינות רבות (למעשה, רוב המדינות בעולם), שאינן מכירות ברישיון הנהיגה הישראלי ואם תרצו לנהוג על כלי רכב שכור (או קנוי במקרה של עבודה בחו"ל) תזדקקו לרישיון בינלאומי.

קבלת רישיון נהיגה בינלאומי – כל הפרטים

מבין התהליכים שצריך לבצע לפני טיסה לחו"ל, הוצאת רישיון נהיגה מהווה את אחד הקלים שבהם. רישיון נהיגה בינלאומי

עם זאת, חשוב להקפיד כי הקלות היחסית של הוצאת הרישיון לא תגרום לכם לשכוח ולבצע זאת, שכן בכל זאת מדובר בתהליך הכרחי במקרים רבים, כאמור.

הוצאת הרישיון יכולה להתבצע בסוכנויות מ.מ.ס.י, אשת טורס, טלדור וברשות הדואר.

עם ההגעה לסוכנות על מנת להוציא את הרישיון, תתבקשו להציג תעודה מזהה – רישיון נהיגה ישראלי יספיק לצורך זה.

על מנת להנפיק רישיון נהיגה בינלאומי, תתבקשו להצטלם על מנת שיהיה ברישיון החדש תמונה עדכנית שלכם.

בנוסף לכך, תצטרכו לשלם סכום של 15 ₪ בסוכנויות מ.מ.ס.י (או 29 ₪ אם תבחרו לעשות זאת ברשות הדואר). לאחר מכן, התעודה תונפק במקום ותהיה בידיכם.

רשימת מדינות שאינן דורשות רישיון נהיגה בינלאומי

מבין המדינות החשובות שאינן מבקשות רישיון מיוחד מן הנהג הישראלי ניתן למנות את אוסטרליה, טורקיה, אנגליה, גרמניה, צרפת, הולנד, שוויץ, איטליה, ספרד, מדינות סקנדינביה, סינגפור וקוסטה ריקה.

שימו לב כי על אף ואינן דורשות רישיון נהיגה בינלאומי ומסתפקות ברישיון הישראלי, כל מדינה שומרת לעצמה לקבוע את תוקף הרישיון הישראלי בשטחה וטווח הזמן נע, כאמור, בין 3-12 חודשים.

לסיכום, רישיון נהיגה בינלאומי הינו חשוב במיוחד לאלו מביניכם המתכננים לימודים או עבודה בארה"ב, לאלו המתכננים עבודה באירופה ושהות ארוכה במדינות אירופאית בהן תוקף הרישיון הישראלי הוא קצר. העלות הנמוכה והקלות היחסית שבהוצאת רישיון בינלאומי, הופכת את הערך המוסף שלו לכדאי, ועל כן מומלץ להצטייד בו בטרם יציאתכם למסע.

נוסעים לחו"ל לצורכי עבודה, לימודים או אפילו רק לטיול? אל תשכחו לקחת איתכם רישיון נהיגה בינלאומי. איך מוציאים רישיון כזה? כל הפרטים לפניכם.