רוצה למצוא עבודה בשוויץ? בואו לקרוא על האפשרות להשתלב במגוון עבודות שמתאימות לישראלים...
אפשרויות עבודה בשוויץ – רוצה לעבוד באירופה?
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
חיפוש באתר
יצירת קשר
מאמרים אחרונים

אפשרויות עבודה בשוויץ

Hebrew
תאריך: 16/02/2015 17:18   

למה כדאי לעבוד בשוויץ? שוויץ היא מדינה יוצאת דופן, בעלת כלכלה חזקה, שיציבותה הכלכלית והפוליטית היו לשם דבר. התמ"ג לנפש  הוא השני בגובהו באירופה, מה שיכול להפוך את העבודה בה למתגמלת במיוחד.

ישראלים וזרים רבים אחרים מבקשים לחיות ולעבוד בשוויץ, שהיא בעלת שכר ותנאי עבודה מהטובים בעולם – ונראית לעובד הזר שבא מבחוץ כמו גן עדן. עבודה בשוויץ

על פי החוק השוויצרי, עובדים זרים זכאים לאותם משכורת ותנאים כמו אזרחי העיר.

קצת מידע על שוויץ

המדינה ידועה בדייקנות ובניקיון המופתי שלה, בשקט ובניטרליות הקפדנית. השוויצרים נמנעו בעקביות מסכסוכים ומלחמות בעזרת פציפיזם עקשני, והשקיעו את יכולתם בייצור מוצרים איכותיים והקפדה על איכות החיים והסביבה.

ממש הבדל של יום ולילה מישראל והמנטאליות הישראלית. שוויץ היא מדינה רב-תרבותית, פדרציה של קנטונים עצמאיים שכל אחד מהם בעל תרבות אופי שונה. קיימות בה לא פחות מארבע שפות רשמיות – צרפתית, גרמנית, איטלקית ורומאנש.

נוסיף לכך את נופי האלפים השוויצריים שאת יופיים קשה לתאר במילים ואת אתרי סקי רבים המתמלאים בתיירים מידי חורף, ונקבל מדינה מרתקת וגם שלווה, שהחיים והעבודה בה הם בהחלט חוויה שונה לכל ישראלי, ויכולים אף להיות רווחיים מאוד.

לשוויץ בראש ובראשונה מוניטין של אמינות, שאינו מוגבל רק לשעונים, אולרים, שוקולד ובנקים שוויצריים אלא מעיד על תכונה מהותית של העם השוויצרי. האמינות מהווה גם היא יתרון למי שרוצה לעבוד ולחיות בשוויץ.

ולבסוף, שוויץ נמצאת במרחק נסיעה סביר ממדינות אירופאיות רבות וגובלת בצרפת, גרמניה, איטליה ואוסטריה – כך שאפשר לצאת ממנה בקלות רבה לגיחות ביעדים אטרקטיביים בכל רחבי אירופה.

היתרי עבודה

קיימים מספר סוגי היתרי עבודה ועל המעסיק להסדיר אותם עוד כשנמצאים בישראל. ההיתרים הרלוונטיים עבור ישראלים: L לשהות קצרת טווח עד שנה; B לעובדים קבועים, היתר הניתן להארכה על בסיס שנתי; או C אישור קבוע הניתן למי שהתגורר במדינה 10 שנים עם היתר B.

יש לכם דרכון אירופאי?? לחצו כאן וקיראו על אפשרויות העבודה העומדות בפניכם

ההיתרים ניתנים לחברות שוויצריות המעסיקות אזרחים זרים. כדי לקבל אישור עבור מי שאינו אזרח אירופאי, יש להוכיח שהעובד בעל ידע או ניסיון שרלוונטיים לעבודה, ושלא נמצא אזרח שוויצרי או אירופי שעונה על הדרישות. האישורים גם ניתנים למי שבן או בת זוגם הם אזרחי שוויץ או האיחוד.

לבעלי אזרחות אירופאית קבלת האישורים קלה יחסית. שוויץ אינה חברה באיחוד האירופי אבל יש לה הסכמים בילטראליים עם האיחוד.

אזרח אירופאי יכול להיכנס לשוויץ לעבוד או לגור שם – גם כעצמאי, ולקבל אישור שהייה מהסוגים שתוארו למעלה. אפשר גם לקבל אישור של עד 3 חודשים לחיפוש עבודה בשוויץ, הניתן להארכה עד שישה חודשים.

אילו אפשרויות עבודה קיימות בשוויץ?

העבודות הנפוצות במכירות עבור ישראלים בחו"ל קיימות גם כאן. האופי הנוח של השוויצרים מקל על המכירות, וישנם תיירים הרבים שמגיעים למדינה, בעיקר בעונת הסקי.

תמיד אפשר גם לבוא לעבוד כאופר אצל משפחות ישראליות – עם יום או שניים של חופש בשבוע, ולמי שמחפש עבודה רצינית - ניתן למצוא עבודה בחברות רב לאומיות אשר מעסיקות דוברי אנגלית.

יש את המכירות בעגלות בקניונים או בנקודות מכירה שונות של מוצרי ים המלח – על בסיס אחוזים, עבודה שיכולה להניב עד 3,500-10,000 דולר בחודש. המשמרות ארוכות, 10 שעות ביום, 6 ימים בשבוע כולל סופי שבוע.

בנוסף ניתן לעבוד במכירת תמונות שמן מדלת לדלת. כשנכנסים לווילה בשוויץ עם ציור שמן, עוזרים גם לארגן את הרהיטים והבית סביב הציור – ומכירה בודדת יכולה להניב למוכר של רווח של מאות יורו. העבודה בעיקר אחר הצהרים ובערב, 5-7 שעות ביום, סופי שבוע (יומיים בשבוע) פנויים.

רוצים לדעת יותר? קיראו את המדריך לחיפוש עבודה בחו"ל

לאוהבי הסקי ישנה אפשרות לעבודת חורף באתרי הסקי השונים בתור מדריכים, מלווים, ברמנים או צלמי סקי. המשכורת אינה מלהיבה אך תספיק כדי לממן לך את השהות ואולי קצת מעבר – העיקר הוא החוויה עצמה, כולל הגלישה כמובן. מדובר בעבודה יומיומית, כשבין לבין יש תמיד כמה שעות לגלוש במורדות.

חושב לעבוד בחו"ל? קרא עכשיו טיפים ומידע בנושא

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור