פורטל עבודה בחו"ל - מה עושים במקרה והייתם מעורבים בתאונה בחו"ל או במקרה בו קיבלתם טיפול רפואי רשלני. לחצו כאן לקריאה ועצות.
תאונה בחו"ל - מה לעשות אחרי תאונה בחו"ל
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
חיפוש באתר
יצירת קשר
מאמרים אחרונים

עברתם תאונה בחו''ל? מה עכשיו?

Hebrew
  

מה עושים אם חס וחלילה נפגעים בתאונת דרכים במהלך טיול או שהות לצורכי עבודה בחו"ל? נפצעים כתוצאה מנפילה או החלקה? נפגעים בתאונת עבודה? או אם לפתע זקוקים לטיפול רפואי כלשהו או סובלים מרשלנות רפואית מחוץ לגבולות המדינה?

חברות ביטוח מחויבות על פי תקנה בחוק (חוק פיקוח על שירותים פיננסיים – ביטוח – התשמ"א 1981) במספר סעיפים הקשורים לנושא ביטוח רפואי לנוסעים לחו"ל.

על המבטחים בחברת ביטוח בפוליסה למקרה של הוצאות רפואיות הנגרמות עקב מחלה או תאונה בחו"ל לוודא קודם לנסיעתם כי היא כוללת את סכומים מוסכמים על שני הצדדים לאשפוז וטיפול רפואי בחו"ל ובארץ.

עליהם את זכויותיהם במקרה של תאונה ואת הנסיבות בהן רשאית חברת הביטוח לדרוש את הטסת החולה/פצוע לארץ לצורך המשך טיפול. כמו כן, על המבוטחים ליידע את חברת הביטוח במועדי הנסיעה לחו"ל.

קראו בהרחבה על: בטיחות בחו''ל - להיות בטוח שאתה בטוח

גם קופות החולים וחברות האשראי מספקות ביטוחי בריאות לנסיעה לחו"ל, והן מחויבות על פי חוק בדיוק כמו חברות הביטוח. אלא שביטוחי הנסיעות לחו"ל מכסים רק את ההוצאות הנגרמות כתוצאה מאירוע התאונה.

הקושי נולד אם נוצרות הוצאות מתמשכות הנובעות מפציעה קשה או אפילו נכות, עבורן אין פיצוי לאורך זמן וכך גם באשר לאובדן כושר יכולת עבודה. פיצוי כספי אפשרי רק על ידי הגשת תביעת נזיקין כנגד הגורם הפוגע וזכייה בה.

מה עושים אם מתרחשת תאונה כלשהי בחו"ל?

אם מתרחשת תאונת דרכים בחו"ל יש לבצע מספר צעדים שיקלו בהגשת תביעת פיצויים מן הפוגע ובהשגת פיצוי כספי ראוי.תאונה בחול לאחר קבלת הטיפול הרפואי המיידי, כדאי מאוד לעשות מאמץ לאסוף ולשמור כל מסמך או תמונה הקשורים לנסיבות התאונה, זאת למרות המצב המלחיץ והקשה הנובע מן התאונה.

בהמשך, בעת קבלת טיפול רפואי במועד הסמוך לאירוע התאונה ובמוסד רפואי, יש לפרט בפני הגורמים המטפלים כיצד ארעה התאונה ולוודא כי הפרטים נרשמים ומתועדים.

בנוסף, יש לשמור את כל הקבלות שניתנו בגין תשלום עבור הטיפול והאשפוז. מסמכים אלה יסייעו מאוד להמשך הטיפול המשפטי בארץ בהגשת התביעה ובהשגת הפיצוי הכספי. 

בכל מקרה, לשהייה ממושכת בחו"ל – אם לצרכי לימודים, עבודה או טיול, כדאי מאוד לרכוש (קודם לנסיעה) ביטוח רפואי לחו"ל.

מומלץ לקרוא: טיפים חשובים לפני יציאה לעבודה בחו''ל

ישנם ביטוחים המקנים זכות לשימוש במוקדי חירום, כיסוי הוצאות רפואיות בבתי חולים בחו"ל, טיפולי שיניים במקרי חירום, פינוי אווירי לישראל במידת הצורך, כיסוי הוצאות רפואיות ואפילו שירותי חילוץ והצלה.

מה עושים במקרה של טיפול רפואי רשלני בחו"ל?

בירור תביעת נזיקין בבית משפט איננה עסק פשוט. על אחת כמה וכמה אם היא נערכת במדינה אחרת. לכן יש להיעזר בעורך דין המתמחה בתחום זה.

סבוך עוד יותר מקרה של טיפול רפואי רשלני בחו"ל. במקרה כזה, התביעה מוגשת כנגד הרופא המטפל או המוסד הרפואי.

שאלת קיום הדיון המשפטי – בארץ או במדינה הזרה – מורכבת. יתר על כן, גם אם הדיון המשפטי מתקיים בבית משפט בישראל – הוא יתנהל על פי חוקי המדינה בה אירע המקרה.

יעוץ עם עורך דין המכיר את הנושא יכוון את התובע כיצד לפעול בכדי להגיש את התביעה ואת מידת כדאיותה.

כדאי לקרוא על: עבודה בחו''ל - לא רק בארה''ב ואירופה!